i7 8700K sisteme termal macun yenilemesi yapılmalı mı?

asvpxneco

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Jr. Web/Mobile Dev
Merhaba arkadaşlar, 3 yıl önce Corsair sıvı soğutmalı bir sistem topladım, i7 8700K 1060 6 GB ve 16 GB RAM'im var DotA2 LoL Valorant gibi sistem zorlamayan oyunlar oynuyorum ve sadece yazılım geliştiriyorum. Sıvı soğutma olmasa 50 kere açıp termal macun yenilerdim fakat sıvı soğutmayı ellemek biraz gözümü korkutuyor. Hiçbir şekilde performans düşüşü yaşadığımı hissetmiyorum belki bazı anlarda cok cok minimal hisler oluyor. Sizce bir temizleme ve termal macunu değişikliği yapmalı mıyım, yoksa bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim?

Merhaba arkadaşlar, 3 yıl önce Corsair sıvı soğutmalı bir sistem topladım, i7 8700K 1060 6 GB ve 16 GB RAM'im var DotA2 LoL Valorant gibi sistem zorlamayan oyunlar oynuyorum ve sadece yazılım geliştiriyorum. Sıvı soğutma olmasa 50 kere açıp termal macun yenilerdim fakat sıvı soğutmayı ellemek biraz gözümü korkutuyor. Hiçbir şekilde performans düşüşü yaşadığımı hissetmiyorum belki bazı anlarda cok cok minimal hisler oluyor. Sizce bir temizleme ve termal macunu değişikliği yapmalı mıyım, yoksa bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim?

MSI Afterburner kullanıp ısısını kontrol edebilirsin sıcaksa yapabilirsin.

İşlemcini zorlayacak bir şey yapmıyorsun anladığım kadarıyla. Şimdilik dursun. Yaza doğru Nisan-Mayıs ayları gibi yaparsınız.

İşlemci sıcaklığınızda herhangi bir sorun yok ise termal macun değişikliğine gerek yok.
geçenlerde prime95 ile bi denedim sıcaklıklarımda aman aman bi oynama yoktu 2-3 dakikada hem de fanlar sessiz moddayken ama ekranımda takılmalar ve mouseda donmalar söz konusu oldu bundan sonra biraz daha dikkat ederim sıcaklık konusuna
MSI Afterburner kullanıp ısısını kontrol edebilirsin sıcaksa yapabilirsin.
Sıcaklık değerleri boşta 30-40 bu oyunlarda kaç olmalı bi fikriniz var mı peki?
Isınıyorsa ve 1-2 yıl olmuşsa yap.
ısınıp ısınmadıgına artık daha çok dikkat edip bakıcam teşekkürler
3 yıl uzun bir zaman. Bence yapmalısın. Zor bir şey değil. Sıvı soğutmaya dokunman da bozmaz onu.
radyatör ve fanları temizlemek için çıkarıp tekrar vidaları yerine oturtmak inanın cok zordu gözüm yemiyor tekrar onla uğraşmayı.. bilen birine yaptırırım ama güveneceğim birini de bulmam lazım yakın çevremde
Pire için yorgan yakmaya gerek yok bence, amaaa eğer mahallenizde ilgili bi servis varsa küçük bir ücret karşılığı macununu yeniler diye düşünüyorum. onun dışında kendin dokunmamalısın.
işte mahallemde yakın çevremde olsa hiç durmam ama pirizimde sigorta yokken elektrik kaçıran kasama "kasa değişmeli hiç getirme boşuna" diyen bi yer var oraya hiç güvenemiyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı