i7 8700K Sıvı Soğutma Yüksek Isı Sorunu

FatihBugraUYANIK

Hectopat
Selamlar;
i7 8700K kullanıcısıyım. ML240L Sıvı Soğutma kullanıyorum. Sıvı Soğutmam bozuktu. Sıvı sızıntısı vardı. Ben de garantiye gönderdim aynı modeliyle değiştirip gönderdiler. Kurdum düzgünce. Bağlantılarını da yaptım. Kullanıyorum 15 gündür. Aklıma takılan bir şey var. Bu işlemci Windows kullanırken normal işlemlerde Google Chrome, Powerpoint vb. 60 - 63 derece oluyor. Bir sıkıntı vardır değil mi böyle olmaması gerekmektedir? Yoksa normal midir? Bu sıvı soğutma çalışmıyorsa çalışmadığını nereden anlayabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Montajı baştan kontrol edin. O sıcaklıklar normal değil. Pompanın çalıştığından emin olun. Prime95 testinde işlemci 100 derecelere ulaşıyor mu?

Pompanın çalışıp çalışmadığını nereden anlayabilirim pompayı nereye bağlamam gerekiyor? Pompayı boş bir fan girişine bağladım doğru mudur? Yoksa pomp girişine mi bağlamalıyım? Veya sıvı soğutmanın çalışıp çalışmadığına dair bilgi veren bir program var mıdır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı