i7 8700K ve Cooler Master Masterbox Lite 5 ile Uyumlu Sıvı Soğutma Önerisi

Daha fazla  
Merhabalar.
Uzun araştırmalar ve sizinde önerilerinizle i7 8700k satın alıyorum. Fakat işlemci soğutucusu anlamında da bilgisizim yardımlarınıza ihtiyacım var. Sıvı soğutma bu sisteme şart mıdır?

Bütçem: 700 TL civarlarındadır.
Kasam: COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 (Sanırım kasa içine sığma olayı önemli bir konu.)
Ekran kartı: Asus Rog Strix GTX 1070 Oc Edition
Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Cooler Master ML120L RGB Sıvı Soğutma. Kendim kullanıyorum. Gayet yeterli ve güzel ürün.

5edbd66a9789e56.jpeg

Cooler Master ML120L RGB Sıvı Soğutma. Kendim kullanıyorum. Gayet yeterli ve güzel ürün.

Eki Görüntüle 291198
Hocam kasanın üst kısmı ısınıyor mu sizinde ? Yoksa hava akışı güzel mi?
Kasanız 240mm radyatörlü sıvı soğutmaları destekliyor. Dilerseniz MasterLiquid ML240L modeline bir göz atabilirsiniz. Soğutucularımızdan en yeni model bu ve RGB ışıklandırmaya sahip
Cooler Master ML240L 240mm RGB LED Fanlı Sıvı Soğutma
İnternettende araştırma yaptım incelemeleri izledim sanırım önerdiginiz modeli alıcam. Montaj yapınca fotograflari buraya atarım. :) Fakat kasamın üst tarafınamı kurulumu yapicam?

Son düzenleme:
Hocam kasanın üst kısmı ısınıyor mu sizinde ? Yoksa hava akışı güzel mi?

İnternettende araştırma yaptım incelemeleri izledim sanırım önerdiginiz modeli alıcam. Montaj yapınca fotograflari buraya atarım. :) Fakat kasamın üst tarafınamı kurulumu yapicam?

Tamamen sizin tercihinize kalmış. İster üst tarafa ister ön kısıma ister arkaya takın. Ama şuna dikkat edin, eğer arkaya takıyorsanız kasanın önünde içeriye temiz hava veren fan mutlaka olmalı. Çünkü kasa içerisinden aldığı havayı dışarı atacağı için kasa içinin serin olması gerekli. Üst kısıma da takılabilir. Ön kısıma takacaksanız eğer (ki en önerileni bu) direk dışarıdan aldığı serin ve temiz havayı kullanacağından biraz daha soğutmaya faydası olabilir.

Ben kasa arkasına taktım. Çift fan ile kullanıyorum.

Tamamen sizin tercihinize kalmış. İster üst tarafa ister ön kısıma ister arkaya takın. Ama şuna dikkat edin, eğer arkaya takıyorsanız kasanın önünde içeriye temiz hava veren fan mutlaka olmalı. Çünkü kasa içerisinden aldığı havayı dışarı atacağı için kasa içinin serin olması gerekli. Üst kısıma da takılabilir. Ön kısıma takacaksanız eğer (ki en önerileni bu) direk dışarıdan aldığı serin ve temiz havayı kullanacağından biraz daha soğutmaya faydası olabilir.

Ben kasa arkasına taktım. Çift fan ile kullanıyorum.
Sizinde kasanız benimkiyle aynı mı hocam?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı