i7 8700K ve GTX 1070 sistem format sonrası yavaş çalışıyor

erdemkzly

Decapat
Daha fazla  
Virus bulaştı ve ben de normal olarak C diskine format attım ama attıktan sonra oyunlarda takılmalar geç açılma ve başlangıçta parola kısmanda donmalar meydana geldi. Sebebi ne olabilir acaba? Ayrıca MSI sitesinden bazı driverları yüklerken sisteminiz uyumlu değildir hatası aldım bir iki driverda, bilgisi olan lütfen yardım etsin.

PC özellikleri;
  • MSI Z370 Gaming Pro Carbon AC anakart
  • i7 8700K işlemci
  • 2x8 GB 3000 MHz RAM
  • MSI GTX 1070 ekran kart
Depolama;
  • 250 GB SSD
  • 4 TB HDD
  • 1 TB HDD
  • 1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset sürücüleri yüklü değildir. Aygıt yönetisine girip ünlem işaretli sürücün varmı bak. Yoksa da windows standart pcı sata vd.. driverları win update ile yüklemeye zorla. Ayarlar Cihazlar arasında yüklenmeyen aygıtların bazıları görünüyor olabilir.

Chipset sürücüleri yüklü değildir. Aygıt yönetisine girip ünlem işaretli sürücün varmı bak. Yoksa da windows standart pcı sata vd.. driverları win update ile yüklemeye zorla. Ayarlar Cihazlar arasında yüklenmeyen aygıtların bazıları görünüyor olabilir.
Dediklerinizin hepsini yaptım zaten aygıt yöneticisinde herhangi bir ünlem söz konusu değil ve windows uptade kısmında ise hiç bir uptade gözükmüyor hepsi yüklenmiş durumda.
Ayrıca eskisinden geç kapanıyor bilgisayarım eskiden monitörden elektrik gider gitmez kapanıyordu ama şuan yaklaşık 20 sn sonra sanki işlem yapıyorcasına fanların rpm'leri yükselip kapanıyor.

Bios altında performance mod gibi şeyler etkinleştirmiş olabilirmisin. Ram ayarlarında ince iyileştirmeler böyle tekleme yapabiliyordu.
Bu arada çok depolama aygıtın var. Sata kabloların veya disklerin güç bağlatınlarında gevşeme olduysa da yaşanıyor bu tarz şeyler.

Bios altında performance mod gibi şeyler etkinleştirmiş olabilirmisin. Ram ayarlarında ince iyileştirmeler böyle tekleme yapabiliyordu.
Bu arada çok depolama aygıtın var. Sata kabloların veya disklerin güç bağlatınlarında gevşeme olduysa da yaşanıyor bu tarz şeyler.
Windows SSD ye kurulu ve bundan öncede yaşadım ama driver eksiklerimi giderdiğimde sorun olmamıştı ram ayarlarına gelince manuel bir ayarlama yapılmadı xpm ile yapıldı.

Aklıma geldi cihazında İntel Optane Teknolojisi için bir yardımcı yazılım gerekiyor olabilieceği.
Management Engine, Rapid Storage Tech, SSD yazılımları vardı bunlar yüksüz gözükmüyordu.
Sata 2-3 ten hatırlıyorum RST kurunca kopyalama hızında artış oluyordu vs..

Aklıma geldi cihazında İntel Optane Teknolojisi için bir yardımcı yazılım gerekiyor olabilieceği.
Management Engine, Rapid Storage Tech, SSD yazılımları vardı bunlar yüksüz gözükmüyordu.
Sata 2-3 ten hatırlıyorum RST kurunca kopyalama hızında artış oluyordu vs..
Onları zaten MSI sitesin de anakartın drivelerini yüklerken dediklerinin çoğunu yükledim ayrı bir sorun var gibi dll eksikliği olabilir dedim ama değil arada oyunlar da veya parola kısmında takılmalar oluyor şuan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı