i7 8700K ve GTX 1080 Sistem Toplama

çk17

Decapat
Ofiste autocad, mühendislik programlarında kullanmak için PC toplatıyorum.
Render işim olmuyor ama 3B çizim ve yüzey modeller kullanılıyor, oyuna vaktim olmuyor.
Yurt dışındayım, yerel bir firmadan alacağım sistem aşağıdaki gibi.
Özellikle ekran, harddisk, markalar ve performans için yorumlarınızı merak ediyorum.

Bütçe 2200€ civarı ±%10 ama fiyatlar yerel ve aşağıdaki gibi.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şimdi 60 Euroluk windowsu almak yerine bir oem key alsanız şuan 9 TL'ye satılmakta ben aldım direk aktifleştirdim her formattan sonra kullanabiliyorsunuz onun yerine EVO 970 e bütçe ayırsanız daha iyi olmaz mı? Ayrıca anakartın daha ucuz bir modeli mutlaka vardır bu Pc ye 16 GB RAM yakışır.

Render işleri için 2700X daha doğru bir seçim olacaktır. Hangi ülkede yaşıyorsunuz ve hangi siteden toplayalım?
3 boyutlu Cad çizimleri yapıyorum, video edit yada render işim olmuyor. İş yerimin anlaştığı yerel bir tedarikçiden alınacak.
Kuzey Afrika, Cezayir'deyim. Çok büyük değişikliler yapmak istemiyorum ama temel olarak yanlış yada değişmeli diyeceğiniz nokta varsa tavsiyeleri dikkate alacağım.
Sanırsam Almanya'da yaşıyor arkadaş.
Kuzey afrikadan selamlar. Aslında teklif yerel para birimi ile geldi. Burada ağırlıklı euro kullanılıyor. Güncel kurdan ben çevirdim.

3 boyutlu Cad çizimleri yapıyorum, video edit yada render işim olmuyor. İş yerimin anlaştığı yerel bir tedarikçiden alınacak.
Kuzey Afrika, Cezayir'deyim. Çok büyük değişikliler yapmak istemiyorum ama temel olarak yanlış yada değişmeli diyeceğiniz nokta varsa tavsiyeleri dikkate alacağım.

Kuzey afrikadan selamlar. Aslında teklif yerel para birimi ile geldi. Burada ağırlıklı euro kullanılıyor. Güncel kurdan ben çevirdim.
Hangi siteden öneri yapmamızı istersiniz?

Hocam şimdi 60 Euroluk windowsu almak yerine bir oem key alsanız şuan 9 TL'ye satılmakta ben aldım direk aktifleştirdim her formattan sonra kullanabiliyorsunuz onun yerine EVO 970 e bütçe ayırsanız daha iyi olmaz mı? Ayrıca anakartın daha ucuz bir modeli mutlaka vardır bu Pc ye 16 GB RAM yakışır.
RAM 2x8GB şeklinde olacak. EVO 970'i not aldım, teşekkürler.
Windows lisansı ve pc şirket adına faturalı olacağı için ileride problem olmasını istemedim.

Hangi siteden öneri yapmamızı istersiniz?
amazon.fr/.de uygun olabilir. Aslında bölgede kargo problem. O nedenle yerel firma ile çalışılıyor. Ben de fiyatları euroya çevirip oransal olarak fahiş bir fark mı bakıyorum.
Aynı sistemi Türkiye'de toplamış olsam sistemin fiyatı ile oransal olarak çok oynamadan ne değiştirirdiniz mesela?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı