i7 8700K ve GTX 1080 FPS Düşüşü Sorunu

GuiKita

Kilopat
Yer
Bursa/İnegöl
Daha fazla  
Meslek
Eczane Teknisyeni
Bilgisayarımda CPU-Z kullanarak işlemcime benchmark testi yaptım. Aynı işlemciyi referans alarak gerçekleştirdiğim testte referans değerleri;
Single Thread : 550
Bendeki sonuç : 481.9

Multi Thread : 3701
Bendeki sonuç : 3640.7
Kullandığım sistem;
  • Gigabyte B360M Aorus Gaming 3
  • i7 8700K (Cooler Master Hyper 212 Evo)
  • 16 GB 2x8 Kingston Hyperx 2666Mhz
  • Asus Strix GTX 1080
  • Samsung 950 Pro 256GB
  • Toshiba P300 1 TB
  • FSP 700W
Çoğu oyunda anlık FPS drop yaşıyorum, bazen kapatıyor. Güç ayarlarında yüksek performans seçili ve gereken ayarlar yapılı. Sorun ne olabilir ?
Bütün parçalar sıfır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunun anakart VRM mosfetlerinin aşırı ısınması olduğunu düşünüyorum, CPU termal throttling yok ise anakart VRM termal throttling gerçekleşiyor olabilir. Anakart VRM termal trhottling sıcaklık yüzünden VRM mosfetlerinin verimsizleşmesi sonucu oluyor, 125 dereceyi geçtiğinde ise kademe kademe güç düşürüyor kullanılan mosfete göre de belirli bir sıcaklık değerinden sonra koruma amaçlı gücü kesebilir.
-Kısa vadede İşlemcinizi undervolt/underclock yapabilirsiniz, BIOS üzerinde güç limiti seçenekleri mevcutsa etkinleştirebilirsiniz.
-Çözüm için Anakartınızı Z370 veya Z390 serisi bir modele yükseltmenizi önerebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı