i7 8750H laptop sıcaklık ve FPS düşmesi

laluse

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Monster laptopta CPU sıcaklığı 95 derecelerin üstüne çıkıyordu. Sonra 1050 Ti'ı öncelikli çalıştırmaya başladım ve CPU sıcaklığım 80 derecelerde dolanmaya başladı. Güzel ama FPS de düştü.
Önceden dengeli modda 95 derecelerde 150 FPS alabiliyorken şimdi oyun modunda 80-85 derecelerde 90-100 FPS alabiliyorum Valorant'ta ve kasmalar yaşanıyor. Neden böyle bir şey oldu?
CPU - i7 8750H

Hangi testi? Prime95 ise sorun değil. En az 10 dakika test ettiyseniz sorun yok. Sistemde sorun yaşamadıysanız güzel.

Siz benim en son dediğim değerlerle herhangi bir test yaptıysanız sorun yok.
Prime95 ile 15 dk test yaptım. Herhangi bir sorun yaşamadım. En son dediğiniz değerleri de yazıp test yaptım herhangi bir sorun yok hocam.

Prime95 ile 15 dk test yaptım. Herhangi bir sorun yaşamadım. En son dediğiniz değerleri de yazıp test yaptım herhangi bir sorun yok hocam.
Müthiş ama ona rağmen sıcaklıklar hala çok mu yüksek? :(

Öyleyse İntel GPU ve İGPU Unslice: -120 Offset Voltage uygulayın.

System Agent: -40 Offset Voltage uygulayın.

Bunları yaptıktan sonra CPU Core'u -140'a çıkarın.
Müthiş ama ona rağmen sıcaklıklar hala çok mu yüksek? :(

Öyleyse İntel GPU ve İGPU Unslice: -120 Offset Voltage uygulayın.

System Agent: -40 Offset Voltage uygulayın.

Bunları yaptıktan sonra CPU Core'u -140'a çıkarın.
Bu dediklerimi de yaptıktan sonra eğer Windows üzerinden Nihai Performans açtıysanız kesinlikle kapatın. Kendiniz bir güç planı oluşturun ve güç planında Yüksek Performans'ı tercih edin. Tabi sistemi Nihai'de kullanıyorsanız bunu yapın.

Bunları yaptıktan sonra Monster'ın en dandik ayarlamalar yaptığı Turbo Güç limitlerine geleceğiz. Açıkçası rezalet.

PL1'i 60 (Clamp tikini kaldırın.)
PL2'İ 90 ayarlayın.
Turbo Time Limit'i 28 ayarlayın.

Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin ve Apply'a basın.
Bir de eğer ki sıcaklıklar düşmüyorsa Monster Kontrol Merkezinde bir güç modu ayarlaması yapmış olabilirsiniz. Regülatör'den baktığımda Windows'taki güç ayarlamaları pek geçerli gözükmüyor. Monster Kontrol Merkezinde birkaç ayarlama yapmak gerekebilir.

Son düzenleme:
Hocam sıcaklık yüksek değil şuan ama fps hala aynı bir değişiklik olmadı. Güç yönetiminde Yüksek performansı kullanıyorum zaten hocam. Bir de monster ayarlarında öyle ayararlar yok sanırım yeni model kontrol merkezlerinde var o dedikleriniz benim sürüm yeni değil.

Hocam sıcaklık yüksek değil şuan ama fps hala aynı bir değişiklik olmadı. Güç yönetiminde Yüksek performansı kullanıyorum zaten hocam. Bir de monster ayarlarında öyle ayararlar yok sanırım yeni model kontrol merkezlerinde var o dedikleriniz benim sürüm yeni değil.
Tamamdır. Öyleyse başka bir şey denemeliyiz.

ThrottleStop Ana Ekranında On Top kutusunu tikleyin ve programı arkaya atın. Oyuna girin ve oyundan çıkınca ThrottleStop Limits sekmesini bizlerle paylaşın. Sanırım ancak böyle anlayabileceğiz. Tabi işlemci kaynaklı ise.

Geri
Yukarı