i7 8750H ve GTX 1060 laptop düşük GPU kullanımı

HamzaBzkrt10

Decapat
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki kesinlikle darboğaz söz konusu değil ve düşük GPU kullanımı sorunu baş gösteriyor. Özellikle BF1 ve PUBG'de bu durum rahatsız edici seviyede eğer ilgilenen varsa ekran görüntüsü olsun detaylı bilgi olsun veririm şimdilik sistemim:

Sistem Modeli TULPAR T7 V16.1
İşlemci Intel(R) Core(TM) i7-8750H CPU @ 2.20GHz, 2201 Mhz, 6 Çekirdek, 12 Mantıksal İşlemci
Yüklü Fiziksel Bellek (RAM) 16,0 GB
Nvidia Gtx 1060 6GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Düşük GPU kullanımı mevcutsa ayarlarınızı yükseltmeyi deneyin. Ekran kartına yük binlemli. Ancak düşük FPS almıyorsanız çok dert edilmemeli.

Efendim sanırım beni tam olarak anlamadınız demek istediğim de aynen bu en düşükte ve ultrada yaklaşık olarak aynı fps'i alıyorum.Ancak test videolarına vb. bakınca en düşükte bile %100 e yakın kullanım görüyorum.

Yani bu bence sorulacak en son soru bakın bahsettiğim fps farkı değil sadece düşük GPU kullanımı misal Bf1 de medium ayarlarda almam gereken ort 110 iken ben 70 alıyorum ekranım 120hz olmasa umrumda olmaz. Afferdersiniz 120hz olduğunu yazmamışım ama eğer deiğiniz olsa zaten maks 20 fps alırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı