i7 930 Sistem kendi kendine kapandı

ilkay Kocaoğlu

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3-12100F//MSİ H610M-G//G-SKİLL RİPJAWSV 2x8 3600HZ//VİPER VPN100 512GB//SAPPHİRE PULSE RX 5700 XT//COOLER MASTER TD500//SHARKOON SHP-650
Arkadaşlar benim pc kendi kendine kapandı. Bi baktım PSU’ya dokundum baya sıcaktı. Yani elimi 2 saniyeden fazla tutamadım. İçini açıp baktığımda CPU fanına dokundum o da çok sıcaktı. Güç fişini bağlayınca ışıklar yanmıyor düğmeye basınca hiç tepki vermiyor.
Özellikler:
İ7 930
8+2+2 12gb ram
Gigabyte X58-AUD 7 (rev1.0)
Sizce ne olmuş olabilir?
Bence PSU’dan kaynaklı. Yarın veya cumartesi yeni PSU almayı düşünüyorum.
Şu an bekliyorum PC’nin soğumasını image.jpgimage.jpg

O çöp PSU ile hangi akla hizmet X58 makine kullanıyorsun ki zaten?
İşte yarın yeni psu alacağım aklımda zaten vardı yeni psu almak 80+ bronze buldum bir tane 450w 350tl sizce alayımmı
Hatta bu psuyu mahalle pc cisi takmıştı

İşte yarın yeni PSU alacağım aklımda zaten vardı yeni PSU almak 80+ Bronze buldum bir tane 450W, 350 TL. Sizce alayım mı?
Hatta bu PSU'yu mahalle bilgisayarcısı takmıştı.

Bir daha o adama gitmeyin. Dandik bir güç kaynağı takmış. PSU en önemli parçadır. Alırken kalitelisi alınmalıdır. Ayrıca yazım kurallarına dikkat et.

Bir daha o adama gitmeyin. Dandik bir güç kaynağı takmış. PSU en önemli parçadır. Alırken kalitelisi alınmalıdır. Ayrıca yazım kurallarına dikkat et.
Sizce Asus tuf 450W 80+ Bronze PSU iyimi?
Zaten kendim takacağım bu sefer.
Veya 400TL’ye önerebileceğin bir PSU varmı?

Arkadaşlar psu nun içini çektim sorunu anlamadım ama isterseniz bakın.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    104,6 KB · Görüntüleme: 37

Geri
Yukarı