i7 960 Sisteme GTX 750 Ti Takma

Elraen

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, başınızı çok şişirmek istemiyorum.

PC sistemim ;

SSD HD
16 gb 1066 hyperx ram
i7 960 3.20 ghz
asus 6pt anakart
750W Thermaltake SP

ve önemlisi ; Nvidia geforce GTX 470 1 gb 320 bit kart. / şu an sistemde olan kart.

• GPU
    GTX470
  • CUDA cores
    448
  • Video Memory
    1280 MB
  • Memory Bus
    320
  • Engine Clock
    607
  • Memory Clock
    3348
  • PCI Express
    Yes
  • Display Outputs
    Dual DVI, mini HDMI
  • HDCP Support
  • Multi Display Capability
    Yes
  • Recommended Power Supply
    550W
  • Power Consumption
  • Power Input
    6pin x 2
  • DirectX
    11
  • OpenGL
    3.2
  • Cooling
    active
  • Slot Size
    Windows 10 / 8 / 7 / Vista / XP
  • SLI
    3-way
  • Supported OS
  • Card Length
    111.15mm X 241.30mm
  • Accessories
    Driver Disk, ZOTAC Technology Demos Disk, User Manual, Mini-HDMI-to-HDMI adapter, DVI-to-VGA adapter, 2 Dual MOLEX to 6-pin PCIe power cables, ZOTAC Boost software bundle

Çok eskide olsa fena olmadan bir çok oyunu oynamaktayım. Ancak grafik kartımın sistemime göre bir tık geride kaldığını hissettim.

Yeni bir kasa alayım derken gözüm grafik kartlarına yöneldi. Eski pc'ye para harcamak çok doğru değildir bilirim. Bu sebeple cebide çok yormayacak, ama günceli geridende olsa kovalayabileceğim bir kart bakınıym derken bir şeyler buldum.

O da ;
MSI Nvidia GeForce GTX 750Ti OC 2GB 128Bit GDDR5 (DX11.2) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (N750Ti TF 2GD5/OC)

Arasında ciddi bir Bit farkı olsa da, eski kartıma göre ne denli değecek bir performans farkı yaşarım bilemedim. Birkaç arkadaşım boşuna para verirsin derken, bir kaçıda al diyor. Hatta daha iyi bir kart al almışken deselerde sistemin parçaları eski oldugu için korkmuyor değilim.

Bu sebeple siz olsanız ne yapardınız ? adlı soruma gelmiş bulunuyorum.

Sizce bu sisteme ne alınır ?

Teşekkürler.

Bu arada cevaplarınıza göre ürünü yurt dışından alacağım. Yarına kadar sipariş geçmem lazım. Yoksa yetişmez diye korkuyorum. Bu sebeple düşünceleriniz çok öneli.

Arkadaşlar ?

Peki bu benim gtx 470 ile almayı düşündüğüm gtx750 ti arasında ne yüzde de bir fark yaşarım acaba.

Aklıma asıl takılan soru o. yani değer mi böyle bir değişikliğe. yoksa kardeşim 320 bit kartın var idare et işte onla, çok bir performans farkı yaşamazsın denilebilir mi.

Denilemez, ekran kartında bit değerinden önce mimari önemli. 320 bit gtx 470, 128 bit gtx 950 nin yanından bile geçemez. Gtx 950 ya da r7 370 almanı öneririm. Arada dağlar kadar fark var

JY-S3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı