i7 960 ve GTX 1060 Uyumu

Ongun AKIN

Hectopat
Daha fazla  
İ7 960 İntel işlemcim vardı ve kullandığım ekran kartı da Asus GTX 560 ti modeliydi. Ben GTX Dual 1060 aldım (o şekilde yönlendirildim). Fakat yine de sormak istiyorum çünkü karta henüz dokunmadım yani cayma hakkımı kullanarak kartı iade edebilirim. Eğer yanlış bir tercih yaptıysam bunu bilmek istiyorum. Ya da diğer bir ifade ile bu kart, bu işlemci ile sorunsuz olarak çalışır mı ? Bir sıkıntı yaşar mıyım ? İşlemciye yük bindirmesi ya da dar boğaz anlamında...

Not: Anakart Sabertooth x58, Ayrıca 8 GB RAM... (RAM miktarını arttırmam gerek sanırım?)
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz ilk nesil İ7. Bir miktar darboğaz olacaktır. Fakat yine de kartın performansından yararlanabilirsiniz. GTX 1060'ı iade edip, RX 480 8 GB almaya bak. İade et MSİ Gaming X RX 480 8 GB al.

i7 960 işlemcisi i3 6100'e bile yaklaşamıyor. Bu durum haliyle normal tabi. O ekran kartını kullanmaya karar verirseniz darboğaz sorunu yaşayacaksınız. Ravsiyem o kartı iade edip RX 470 alın. Ama daha üst seviye kart almanız sorun teşkil etmez. Sadece verdiğiniz o fazla paranın karşılığını alamayacaksınız tüm olay bu.

i7 960 işlemcisi i3 6100'e bile yaklaşamıyor. Bu durum haliyle normal tabi. O ekran kartını kullanmaya karar verirseniz darboğaz sorunu yaşayacaksınız. Ravsiyem o kartı iade edip RX 470 alın. Ama daha üst seviye kart almanız sorun teşkil etmez. Sadece verdiğiniz o fazla paranın karşılığını alamayacaksınız tüm olay bu.
Katılıyorum. Olay bundan ibaret.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı