i7 9700F ve GTX 1660S sistem toplama

Bütçe
6650tl
Kasa ve PSU fazlasıyla kötü. Eğer sadece oyun amaçlıysa işlemciyi i5 9600K-Z390 anakart/İ5 9400F B360 anakart şeklinde yapabilirsiniz.
MT olmayan bir işlemciye 2700 lira gömmenin mantıksız olduğunu düşünüyorum ayrıca, AMD düşünüyor musunuz?

AMD sistem düşünüyordum ama artık sistemi aldım. MT olmayan işlemci derken o kısmı anlamadım. Bu arada sistemi geleceğe yönelik topladım. Bir de bilgisayar mühendisinden yani bilgisayardan çok anlayan birinden yardım aldım sistemi toplarken.

Kardeş oyun için topluyorsan en önemli donanım ekran kartı. İşlemciye o kadar para gömeceğine ekran kartını ve psu'yu güçlendir.

AMD sistem düşünüyordum ama artık sistemi aldım. MT olmayan işlemci derken o kısmı anlamadım. Bu arada sistemi geleceğe yönelik topladım. Bir de bilgisayar mühendisinden yani bilgisayardan çok anlayan birinden yardım aldım sistemi toplarken.

Keşke o PSU'yu almasaydiniz neyse sağlik olsun.

Multithreading, yani çekirdeğin görevini üstlenen sanal izlekler. Tüm parçaları o mühendis arkadaş mı seçti acaba? Intel'in 9. nesil işlemci ailesine koymamakta direttiği, bu a karşın Ryzen 3000 serisindeki her işlemcide bulunan özellik. Intel tarafında Hyperthreading diye de geçiyor.

Dilimizde tüy bitti söylemekten çevremde de var laf anlatamıyorum...
i7 9700F o fiyat bandında alınacak bir işlemci değil, her türlü yerli yabancı kaynak testlerle birlikte açıklıyor. Bize burada soruyorsunuz yine söylüyoruz... Paranız sizin için kıymetli değilse alın hayrını görün.

HT demek istemiş. O kasa ve PSU modelini bilgisayar mühendisi önerdiyse bence ondan uzak durun 😀

9700F modelini ileriye dönük toplayanı da ilk kez görüyorum. O anakarta ondan daha güçlü bir işlemci takamayacaksın.(B360 anakart 9900K işlemciyi stok halde bile beslemekte sorun yaratır.) Yani ilerde ekran kartını yeni çıkacak modellerle güncellemek istersen neredeyse komple sistem değişecek.

Gerçekten ileriye dönük bir sistem toplamak istiyorsan sonraki sefere önem verdiğin parçalar öncelikli olarak PSU, kasa ve anakart olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı