Çözüldü i7 9700K 100 dereceye çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kılıç3475

Hectopat
Daha fazla  
İki gün önce 0 sistem topladım;
  • i7 9700K
  • MSI 2070 Gaming
  • Corsair H100i sıvı soğutma
  • Corsair HX 1000W
  • MSI Z390 Tomahawk
  • Corsair 2X8 RAM 3200
  • Thermaltake Level 20 mt kasa
  • Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2 SSD
İşlemci boşta 70 derece yük altında ise 100 derece. Kasanın içinde 10 adet fan da mevcut sıvı soğutucu kasanın üstüne sıgmadı. RAM'lere çarpıyor anakartın yanına taktım tek fanı çıkardım ekran kartına çarpıyor. Tek fanda çalıştığı için mi 100 derece oluyor? Bu konuyu bilen arkadaşlar yardım edebilir mi? Çok teşekkür ederim şimdiden.

FEB781CE-9B5D-4BF7-8DED-747BD0926203.jpeg300993E8-1BB5-407C-AFAC-E870C57DD7CA.jpeg2B896B2F-A13F-4CEC-8157-0BDDA8C3E692.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nun üstündeki fan hiçbir işe yaramaz orada. Radyatörü üst kısma alıp o fanı da radyatöre takın.
Pompanın doğru oturduğuna emin olun. Söküp kontrol edin, macunu fazla sıktıysanız ideal düzeyde sıkın.
Ayrıca CPU-Z üzerinden çalışma voltajını da belirtin.

Sıvı soğutmanın montajı çok yanlış. Muhtemelen montajı da olmamış, bu şekilde kullanmaya devam etmemenizi tavsiye ederim. Üsteki önerileri dikkate alıp tekrar kurulum işlemi yapın.

Kasanızın sıvı soğutma videoları mevcut izleyip uygun şekilde değiştirmenizi de tavsiye ederim.

Hocam fan radyatöre hava basarken, arkada çıkacağı bir alan bırakmamışsın ki bu radyatörler ona göre tasarlanmıştır arkası açık olmalı ki sirkülasyon olsun. Hem arkası kapalı hem tek fan olmaz. Ayrıca CPU bloğunun altındaki jiletini söktüğünüze emin olun.

PSU'nun üstündeki fan hiçbir işe yaramaz orada. Radyatörü üst kısma alıp o fanı da radyatöre takın.
Pompanın doğru oturduğuna emin olun. Söküp kontrol edin, macunu fazla sıktıysanız ideal düzeyde sıkın.
Ayrıca CPU-Z üzerinden çalışma voltajını da belirtin.
Montajını kardeşim yapmıştı sorun düzeldi. Herhalde işlemci vidasının altına pul koymuş anakartı çizmesin diye sistem şu an boşta 40 derece, yük altında 65-70.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı