i7 9700K 90 dereceyi görüyor

Çok özür dilerim sinirden ne yazdığımı bilememişim.
  • Excalibur E60L kasa.
  • Intel® Core™ i7-9700K işlemci.
  • ATX Z390 Z serisi.
  • NVIDIA® GeForce® RTX 2070 Super 8 GB 256 Bit GDDR6.
  • Hava soğutmalı sistem.
  • 1 X 12cm ARGB(gökkuşağı) 3 pın sistem fanı.
  • 2 X 12cm otomatik hız ayarlı 4 pın siyah sistem fanı.
Bilgisayarımın özellikleri bunlar.
Ekstra soğutma sistemim bulunmamakta tamamen Excalibur stok bir kasa bayiden alınma.
Hiçbir bilgi yok bu konuyu moderatörler neden onaylıyor?

Özür dilerim bukadar yüklenmenize gerek yoktu.

İşin enteresan tarafı 9700K 90 derece oluyor demiş, attığı fotoğraf GPU ile ilgili. Bu tür konuları onaylamayın daha iyi.

Kartımı yormadığımı yani kısacası tam güçte çalışmadığını anlatmak için atmıştım onu da tam anlatamadım kendimi kusura bakmayın. Anlatmak istediğim şey FPS 60 ta sabitken bir problem olmadığı ama sabit değilken işlemcimin aşırı ısındığı.

Çok özür dilerim sinirden ne yazdığımı bilememişim.
  • Excalibur E60L kasa.
  • Intel® Core™ i7-9700K işlemci.
  • ATX Z390 Z serisi.
  • NVIDIA® GeForce® RTX 2070 Super 8 GB 256 Bit GDDR6.
  • Hava soğutmalı sistem.
  • 1 X 12cm ARGB(gökkuşağı) 3 pın sistem fanı.
  • 2 X 12cm otomatik hız ayarlı 4 pın siyah sistem fanı.
Bilgisayarımın özellikleri bunlar.
Ekstra soğutma sistemim bulunmamakta tamamen Excalibur stok bir kasa bayiden alınma.

Özür dilerim bukadar yüklenmenize gerek yoktu.

Kartımı yormadığımı yani kısacası tam güçte çalışmadığını anlatmak için atmıştım onu da tam anlatamadım kendimi kusura bakmayın. Anlatmak istediğim şey FPS 60 ta sabitken bir problem olmadığı ama sabit değilken işlemcimin aşırı ısındığı.
Soğutmanın modeli nedir?

Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Servisle konuşup garanti dışına çıkarmayacak şekilde bir çözüm üretmeyi deneyeceğim. Konu kilitlenebilir sağ olun.

Öncelikle kasan da en az 4 fan ve yeteri kadar hava deliği olması lazım ve iyi bir soğutucunun olması lazım sistem düzgün montaj edilmiş olması lazım soğutucu modelini kasa modelini söyle fanlar doğru yöne mi bakıyor sistem doğrumu montajlanmış bak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı