i7 9700K 90 dereceyi görüyor

Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Servisle konuşup garanti dışına çıkarmayacak şekilde bir çözüm üretmeyi deneyeceğim. Konu kilitlenebilir sağ olun.
Sisteminizde z serisi bir anakart ve k serisi bir i7 işlemci mevcut, i7 ısınan bi işlemcidir hava soğutma yerine sıvı soğutma kullanmanız çok daha iyi olucaktır(ileride overclock yapmak isterseniz hava soğutma yetmeyecektir) fakat garantiyi nasıl etkiler bilmiyorum.

Hocam sorun yok sakin olun gerek yok tartışmaya.
Şu söylediğin şey o kadar yersiz ki. Adamın kasasını, soğutmasını bilmeden direkt bunu yazman. Anlam veremiyorum.
Sisteminizde z serisi bir anakart ve k serisi bir i7 işlemci mevcut, i7 ısınan bi işlemcidir hava soğutma yerine sıvı soğutma kullanmanız çok daha iyi olucaktır(ileride overclock yapmak isterseniz hava soğutma yetmeyecektir) fakat garantiyi nasıl etkiler bilmiyorum.
Çok teşekkür ederim ben ısınıyor dediğimde pek umursamadılar açıkçası 93 dereceye kadar sorun yok diye diretiyorlar ama fan sesi aşırı rahatsız ediyor dediğim gibi pazartesi birdaha görüşmeyi deneyeceğim teşekkürler.

Hocam işlemcinizin voltaj değerini öğrenmek lazım. Belki BIOS'tan ayar yapmanız gerekiyor olabilir. Bazen default ayarlarda gereğinden fazla voltaj vermiş olabiliyor sistem. CPU-Z indirip bakabilir misiniz?

Fabrikasyon olarak OC açık şekilde gelmiş olabilir BIOS'tan bakmak lazım bir de Low profile bir soğutucu varsa muhtemel ondandır. Kontrol ederseniz daha sağlıklı bir çözüme gidilebilir.

Hocam sorun yok sakin olun gerek yok tartışmaya.

Çok teşekkür ederim ben ısınıyor dediğimde pek umursamadılar açıkçası 93 dereceye kadar sorun yok diye diretiyorlar ama fan sesi aşırı rahatsız ediyor dediğim gibi pazartesi birdaha görüşmeyi deneyeceğim teşekkürler.
İ7 gibi bir işlemcide genelde hava soğutma pek kullanan olmaz tahminimce kule tipi bir soğutma dahi kullanmamışlardır o yüzden yetersiz kalmıştır (termal macun kalitesi de önemli)

Overclock yapmayı hiç düşünmüyorsanız Cooler Master gibi kaliteli markaların (en az 4 bakır borulu) kule tipi soğutmalarını alabilirisiniz.

İ7 gibi bir işlemcide genelde hava soğutma pek kullanan olmaz tahminimce kule tipi bir soğutma dahi kullanmamışlardır o yüzden yetersiz kalmıştır (termal macun kalitesi de önemli)

Overclock yapmayı hiç düşünmüyorsanız Cooler Master gibi kaliteli markaların (en az 4 bakır borulu) kule tipi soğutmalarını alabilirisiniz.
O işlemcinin üstesinden hava soğutma olarak Dark rock pro 4 , noctua NH-D14-15 gibi soğutucular gelir.

O işlemcinin üstesinden hava soğutma olarak Dark rock pro 4 , noctua NH-D14-15 gibi soğutucular gelir.
Ortalama nekadar bir bütçe ayırmam gerekir dediğiniz bu sistemler için?
Bu arada sıcaklık korkusundan Overclock yapmayı düşünmüyorum.

Ortalama nekadar bir bütçe ayırmam gerekir dediğiniz bu sistemler için?
Bu arada sıcaklık korkusundan Overclock yapmayı düşünmüyorum.
Overclock yapmiyacaksanız en azından cooler masterin hyper 212 kule tipi soğutucusunu alın minimun 250 300 tl soğutucuya ayırmanız gerekir 450 civarına çıkabilirseniz 120 lik tek fanlı radyatörü olan corsair ın sıvı soğutmasını alabilirsiniz sıvı soğutma size overclock yapmayada izin vericektir :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı