i7 9700K frekansı nasıl yükseltili?

Tavsiyem ilk başta tek core 5.0 diğer core lar 4.9 deneyin daha sonra 5.0 zorlayın işlemciyi.
4.9 alsam bile yeter bana attığınız linkteki ayarlar 5.0 için galiba doğrumudur oc bilgim hiç yok maalesef msi anakartı kullanıyordum her zaman oc genie açtığımda 4.7 4.9 bandına otomatik çekiyordu açıkken asusta hiç kullanmamıştım ilk defa kullanıyorum o yüzden fransız kaldım olaya :)
Dahili fanlardan önce işlemci fanı daha önemli.

fan modeli bu

4.9 alsam bile yeter bana attığınız linkteki ayarlar 5.0 için galiba doğrumudur oc bilgim hiç yok maalesef msi anakartı kullanıyordum her zaman oc genie açtığımda 4.7 4.9 bandına otomatik çekiyordu açıkken asusta hiç kullanmamıştım ilk defa kullanıyorum o yüzden fransız kaldım olaya :)

fan modeli bu
Her şeyi aynı yapabilirsiniz sadece resimdeki ilk core 50 diğerleri 49 olacak.
1620419264518.png

Hocam açıkçası pek yeterli görünmüyor. Yine de deneye bilirsiniz.
Büyük ihtimalle tek core da 5.0 a izin verir. Biraz deneme yanılma yapmanız gerekecek.
ekran gelmeme durumu ile karşılaşabilirmiyiz :)
Hocam açıkçası pek yeterli görünmüyor. Yine de deneye bilirsiniz.
Büyük ihtimalle tek core da 5.0 a izin verir. Biraz deneme yanılma yapmanız gerekecek.
Opera gx açık & oynadığım oyun açık değerler bu şekilde

Dosya Ekleri

• resim_2021-05-07_233529.png
    resim_2021-05-07_233529.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 15
Değiştirdiğiniz ayarları iyi hatırlayın gerekirse telefon ile kayıt edin. Bir sorun olursa eski ayarlara çekebilirsiniz. Voltajı attığım rehberdekinin üzerine kesinlikle çıkarmayın. Bir kaç kez ekran gidebilir bilgisayar reset atabilir, bunlar OC. denerken normal şeyler korkmayın. 😊
Unutmadan voltaj ayarını Auto yapmayın birde.

Opera gx açık & oynadığım oyun açık değerler bu şekilde
Değerleriniz güzelmiş aslında. Oc yi kısaca söyle özetleyim istediğiniz frekansta işlemcinizin çalışması için voltajı yükseltirsiniz. Ama voltaj yükselttikçe de işlemci sıcaklığınız artar. O aradaki ince çizgiyi bulmanız gerek. Sanılanın aksine biosta ki güvenlik değerleri ile oynamadığınız sürece işlemciye bir zararı yok. Yine de ilk başlarda özellikle sıcaklık değerlerini izlemekte fayda var.

Son düzenleme:
Değiştirdiğiniz ayarları iyi hatırlayın gerekirse telefon ile kayıt edin. Bir sorun olursa eski ayarlara çekebilirsiniz. Voltajı attığım rehberdekinin üzerine kesinlikle çıkarmayın. Bir kaç kez ekran gidebilir bilgisayar reset atabilir, bunlar OC. denerken normal şeyler korkmayın. 😊
Yan bilgisayarımdanda knıght oynuyorum onda toplu bölgelerde takılma yaşamıyorum onunda ayarları bu oc genie açtığımda bunu nasıl yapabilirim asusta

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.49.21.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.49.21.jpeg
    129,7 KB · Görüntüleme: 17
  • WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.49.18.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-07 at 23.49.18.jpeg
    132,9 KB · Görüntüleme: 16
Yan bilgisayarımdanda knıght oynuyorum onda toplu bölgelerde takılma yaşamıyorum onunda ayarları bu oc genie açtığımda bunu nasıl yapabilirim asusta
Biosa girdikten sonra ai tweaker sayfasına gelin ve profil olarak xmp1 i seçin. Daha sonra attığım linkteki rehberi takip edin zaten sadece voltajı ve core ratio limitlerini yazmanız yeterli.
1620420877957.png

Aman hocam, tekrar tekrar söylüyorum kusura bakmayın ama voltaja dikkat edin. 😅

Son düzenleme:

Değerleriniz güzelmiş aslında. Oc yi kısaca söyle özetleyim istediğiniz frekansta işlemcinizin çalışması için voltajı yükseltirsiniz. Ama voltaj yükselttikçe de işlemci sıcaklığınız artar. O aradaki ince çizgiyi bulmanız gerek. Sanılanın aksine biosta ki güvenlik değerleri ile oynamadığınız sürece işlemciye bir zararı yok. Yine de ilk başlarda özellikle sıcaklık değerlerini izlemekte fayda var.
Şuan birşeyi farkettim yan bilgisayarımda z370-pro a anakart mevcut oyuna giriş yaptığımda işlemci hızı sabitlenmeden 4.7 - 4.9 bandında geziyor lakin benim asus rog strix z390 anakartlı sistemimde 4.57 de sabitleniyor oyuna girdiğimde bi kilit vs. mi var acaba çözemiyorum
Biosa girdikten sonra ai tweaker sayfasına gelin ve profil olarak xmp1 i seçin. Daha sonra attığım linkteki rehberi takip edin zaten sadece voltajı ve core ratio limitlerini yazmanız yeterli. Eki Görüntüle 1012979
Aman hocam, tekrar tekrar söylüyorum kusura bakmayın ama voltaja dikkat edin. 😅
XMP açık iki bilgisayardada işlemciler aynı fakat dediğim gibi durum böyle ;

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-08 at 00.11.57.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-08 at 00.11.57.jpeg
    89,1 KB · Görüntüleme: 15
  • WhatsApp Image 2021-05-08 at 00.12.02.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-08 at 00.12.02.jpeg
    80 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı