i7 9700K frekansı nasıl yükseltili?

Şuan birşeyi farkettim yan bilgisayarımda z370-pro a anakart mevcut oyuna giriş yaptığımda işlemci hızı sabitlenmeden 4.7 - 4.9 bandında geziyor lakin benim asus rog strix z390 anakartlı sistemimde 4.57 de sabitleniyor oyuna girdiğimde bi kilit vs. mi var acaba çözemiyorum

XMP açık iki bilgisayardada işlemciler aynı fakat dediğim gibi durum böyle ;
Normal şartlarda hareket etmesi lazım, yani işlemciye ihtiyacınız var ise yukarı çıkmalı.
Tam hatırlamıyorum ama ''adaptive voltage'' diye bir ayar olması lazım cpu da o açık mı ?

Normal şartlarda hareket etmesi lazım, yani işlemciye ihtiyacınız var ise yukarı çıkmalı.
Tam hatırlamıyorum ama ''adaptive voltage'' diye bir ayar olması lazım cpu da o açık mı ?
Asus içinmi diyorsunuz bu ayarı
Biosa girdikten sonra ai tweaker sayfasına gelin ve profil olarak xmp1 i seçin. Daha sonra attığım linkteki rehberi takip edin zaten sadece voltajı ve core ratio limitlerini yazmanız yeterli. Eki Görüntüle 1012979
Aman hocam, tekrar tekrar söylüyorum kusura bakmayın ama voltaja dikkat edin. 😅
50 yaptıktan sonra core cache voltage 1.360 ayarladıktan sonra başka birşey yapmamıza gerek varmı doğrumudur şuan ?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    231,4 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Asus içinmi diyorsunuz bu ayarı

50 yaptıktan sonra core cache voltage 1.360 ayarladıktan sonra başka birşey yapmamıza gerek varmı doğrumudur şuan ?
Birde "BCKL Aware Adaptive Voltage" var onu Auto yapın.
Eğer sistem kapanırsa tek core 50 diğerlerini 49 deneyin.

Geri
Yukarı