i7 9700K GTX1080 sistemde Forza Horizon 4 düşük FPS

cemgil

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba,
Başlıkta ki sisteme ek 16 GB Single channel DDR4 2400 RAM'e sahibim. FH 4 medium ayarlarda 40, Ultra ayarlarda 30 FPS alıyorum, GPU kullanımı %98-99 iken CPU kullanımı maksimum %20 oluyor. YouTube'taki GTX 1080 örneklerinde Ultra da 100 FPS alan gördüm. Çözünürlüğüm 1080p. Bütün sistemin termal macununu yeniledim. İslemci maksimum 78 GPU maksimum 70 derece oluyor. Benim mi karttan beklentim yüksek anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu videodan yola çıktım.

Son düzenleme:
Çözünürlük etken olabilir. Çözünürlüğü artırmayi veya düşürmeyi deneyebilirsin.
VSR ile 1440p yapmayı dene.

32gb ram vardı ama tek mi cift mi bilemedim. Single channel bu denli fark yaratır mı? Gpu hali hazırda %98 gibi
Oyuna göre değişir ama çok fazla fark yaratmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyuna göre değişir ama çok fazla fark yaratmıyor.

dediginiz gibi buradaki etki de düşük. Ben 30 alırken millet 80-100 almıs :)

Ramin yerini değiştirdim ancak bir değişiklik olmadı, ultrada ortalama 49 verdi. @TinyGamer VSR yi nvidia control panel de bulamadım.

Dosya Ekleri

• Untitled.png
    Untitled.png
    810,7 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Dediginiz gibi buradaki etki de düşük. Ben 30 alırken millet 80-100 almıs :)

RAM'in yerini değiştirdim ancak bir değişiklik olmadı, ultrada ortalama 49 verdi. @TinyGamer VSR'yi NVIDIA Control panel de bulamadım.

Pardon hocam DSR gerçi monitör'ün 1440p destekliyorsa gerek yok ama 1080p ise DSR ile 1440p yap.

Geri
Yukarı