i7 9700K için sıvı soğutma tavsiyesi

Ensaryilmaz

Hectopat
Daha fazla  
Mevcut sistemimi uzun vadede güncellemeyi düşünüyorum, nasip olursa ve yapmak istediğim değişiklikler:
  • PSU: 750W 80+ Gold
  • İşlemci: i7 9700k
  • Ekran kartı: RTZ 2070
  • Anakart: MSI z390-a pro
  • RAM: 32GB DDR4 3000 ya da 3200MHz
  • Ve iyi bir sıvı soğutucu.
Bilgisayar kullanma sürem izin günlerimde minimum 6 saati buluyor, normal günlerde 2-3 saat arası değişiyor, ekran kartının ara yüzünde mevcut olan OC-Slient-Gaming gibi modlardan OC modunda kullanıyorum ekran kartımı ve RAM de BIOS'tan XMP aktif olacak. Mevcut monitorüm 2K 144Hz olarak kullanıyorum, bu da gerekebilir bilgi olarak onu da söylemiş olayım.

Tüm bunlar ışığında iyi bir işlemci soğutucusu almak istiyorum. Cooler Master'ın herhangi bir 240mm sıvı soğutucusu yeterli olur mu yoksa tavsiyeniz neler olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair H100i, H100i V2, H100i Pro, Corsair H115i (280MM) tavsiye ederim.
Tam 4 yıldır Corsair H100i kullanıyorum. Özellikle garanti konusunda çok iyiler. Yanlışlıkla kırdığım radyatörümü uluslarası garantilerine gönderim. Bana sıfırını gönderdiler. Sıfırı geldiğinde çok sesli çalıştığını söyledim. Bana Corsair H100i Pro gönderdiler.

Sorunuza gelecek olursak, Cooler Master sıvı soğutmalarda tabiki yeterlidir.

Corsair H100i, H100i V2, H100i Pro, Corsair H115i (280MM) tavsiye ederim.
Tam 4 yıldır Corsair H100i kullanıyorum. Özellikle garanti konusunda çok iyiler. Yanlışlıkla kırdığım radyatörümü uluslarası garantilerine gönderim. Bana sıfırını gönderdiler. Sıfırı geldiğinde çok sesli çalıştığını söyledim. Bana Corsair H100i Pro gönderdiler.

Sorunuza gelecek olursak, Cooler Master sıvı soğutmalarda tabiki yeterlidir.
Corsairlerin fiyatları biraz uçuk neredeyse hepsi bin lira civarlarında, daha uygun ama gayet iyi soğutma yapacak başka marka model tavsiyeleriniz olursa çok makbule geçer :).

Corsairlerin fiyatları biraz uçuk neredeyse hepsi bin lira civarlarında, daha uygun ama gayet iyi soğutma yapacak başka marka model tavsiyeleriniz olursa çok makbule geçer :).
Zamanınız varsa, 1 ay beklemek sorun etmeyecekse Nanokatolog'ta H100i Pro 790 TL, oda olmazsa ikinci el bölümünde Sıfır H100i Pro satan bir arkadaş var. Yanılmıyorsam 800 TL'den veriyor.

Zamanım var tabiki henüz para biriktirme aşamasındayım zaten peki coolermaster dan tavsiyeniz ne olur, ve corsair in 600 tl civarlarında bu sistemi rahat kurtaracak bir soğutucusu varmı acaba.
Zamanınız varsa, 1 ay beklemek sorun etmeyecekse Nanokatolog'ta H100i Pro 790 TL, oda olmazsa ikinci el bölümünde Sıfır H100i Pro satan bir arkadaş var. Yanılmıyorsam 800 TL'den veriyor.
Zamanım var tabiki henüz para biriktirme aşamasındayım zaten peki coolermaster dan tavsiyeniz ne olur, ve corsair in 600 tl civarlarında bu sistemi rahat kurtaracak bir soğutucusu varmı acaba.

En iyilerinden olan Evga CLC 280 almanı öneririm. Herşey dahil 760 TL. Bunun dışında anakartınız giriş seviyesi. Kağıt üstünde Z390 çipset olduğundan overclock yapılabilir olarak gözükse de vasat VRM soğutması ve düşük faz sayısı işlemciyi overclock ederken engel olacaktır. Onun yerine MAG Z390 Tomahawk alabilirsiniz. 9700K almışken kesinlikle daha iyi bi' anakart alın. Ayrıca 32 GB RAM yerine 16 GB alıp 2080 yapın ekran kartını.

Anakartı almadıysan henüz o anakart yerine overclock potansiyeli bulunan başka bir anakart al derim. Soğutucuyu kolayca değiştirebilirsin ama anakart böyle üst düzey sistem toplanıyorsa bir kere alınıp tam alınması gerekir.
En iyilerinden olan Evga CLC 280 almanı öneririm. Herşey dahil 760 TL. Bunun dışında anakartınız giriş seviyesi. Kağıt üstünde Z390 çipset olduğundan overclock yapılabilir olarak gözükse de vasat VRM soğutması ve düşük faz sayısı işlemciyi overclock ederken engel olacaktır. Onun yerine MAG Z390 Tomahawk alabilirsiniz. 9700K almışken kesinlikle daha iyi bi' anakart alın. Ayrıca 32 GB RAM yerine 16 GB alıp 2080 yapın ekran kartını.
Ben overclock yapan biri değilim sadece xmp aktif ediyorum ve dediğim gibi ekran kartını kendi arayüzünden oc modda çalıştırıyorum o kadar. Bütün bunlara rağmen daha anakart yetersiz kalacak diyorsanız değiştiririm tabi ki. Soğutucu olarak kasam 240mm destekliyor 280 montaj sırasında sıkıntı çıkartmasın.
coolermaster masterliquide lite 240 mlw modeli günlük 6-8 saat kullanımda yeterli olurmu i7 9700k için

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı