i7 9700K Sıvı Soğutma Tavsiyesi

SxPert

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Sıvı sogutma almak istiyorum. Ve bu konuda sizinde bilginize ihtiyacım var. Hangi sıvı sogutmayı önerirsiniz? ASUS ROG serisinimi yoksa Corsair serisini mi? Özelliklede resimdeki 2 sogutucu arasından hangisi?
Screenshot_20200522-111321.png
Screenshot_20200522-111224.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus Rog Strix'te alınabilir. Ne de olsa radyatördeki fanlarda RGB. Hem beyaz temalı bir sistem kuruluyorsa kasa içerisinde çok hoş durur. Bence Rog Strix almalısınız.

Sıvı soğutma için bu kadar fazla para vermeye değer mi gerçekten? Sınırlarda OC yapacak olsanız bile bence alacağınız performans farkına değmez.

ASUS ROG STRIX'te alınabilir. Ne de olsa radyatördeki fanlarda RGB. Hem beyaz temalı bir sistem kuruluyorsa kasa içerisinde çok hoş durur. Bence ROG STRIX almalısınız.

Kasa Cooler Master TD500
Anakart ASUS ROG STRIX Z390-F.
Ekran kartı ASUS ROG STRIX 1080
O yüzden sogutucu listeme bunsogutucuyuda ekledim. Corsair cok iyi yapıyor bu sogutucu isini. Ama ASUS nasıl bilmiyorum.
O fiyat bandında 240 veya 360mm almalısınız.

Zaten bahsettigim sogutucular 360mm siz farklı biseyden mi bahsettiniz anlamadım?

Sıvı soğutma için bu kadar fazla para vermeye değer mi gerçekten? Sınırlarda OC yapacak olsanız bile bence alacağınız performans farkına değmez.

Aslında olay olacaksa iyi bisey olsun. Tabi daha uyguna yetecek iyi sogutucular vardır. Fakat bulundugum bölgede yazın hava sıcaklıgı 45 dereceleri görüyor. O yüzden biraz güven hissi veriyor bu iki sogutucu bana.
SilverStone bu ürünü bir inceleyin derim. Gerçekten 1700-1800 TL çok fazla. Hatta 500 TL civarında satılan çift fanlılar bile iş görür düşüncesindeyim ben.

Bahsettiginiz ürünü kontrol edeceğim.

Son düzenleme:
Kırmızı hap mı, mavi hap mı? Seçim tamamen size kalmış 140 TL verip fanlarınıza biraz daha estetik görünüm kazandırabilirsiniz. Unutmadan, Corsair'in indirimli fiyatının 1740 TL olduğunu da söyleyeyim.

Bana göre Corsair daha uygun bir tercih olur çünkü adamların işi bu temel olarak, usta ile kalfa hiçbir olur mu :)

Geri
Yukarı