Çözüldü i7 9700K, Prime95 ile 88 dereceye çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

minathor7

Hectopat
Daha fazla  
i7 9700K işlemcime overclock yaptım 5 GHz'de 1.34 voltaj verdim ama Prime 95 testinde sıvı soğutma olarak Masterliquid ML240L kullanmama rağmen 88 derece gibi bir değer gördüm, gözüme çok yüksek geldi.
İnternette dolaşırken Prime95'in stres değil işkence testi olduğu yazıyordu yine de güvenemedim sıcaklık değerleri normal mi?

Cpu Temp.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Prime95'i baz alma. Gerçekten işkence testi. Bu kadar zorlayacak ne oyun ne program var gündelik kullanımda. En performans gerektiren ne yapıyorsan açıp onu yaparken sıcaklığı test et. 70 75'i geçeceğini sanmam.
Kapasitesi bu kadar demek ki, eğer 88'de stabilse sıcaklık 10-15 dk kadar test edin. Değilse test etmeyin. Sıvı soğutmaya göre pek iyi sayılmaz, fanlar %100'de mi çalışıyor?

Kapasitesi bu kadar demek ki, eğer 88'de stabilse sıcaklık 10-15 dk kadar test edin. Değilse test etmeyin. Sıvı soğutmaya göre pek iyi sayılmaz, fanlar %100'de mi çalışıyor?
20 dakikalık bir testin sonucu hocam bunlar.
Fanlar ise 921 ile 2076 RPM arasında değişiyordu sıcaklık arttıkça fanlar hızlanıyor yukarıdan yazan max değeri fanlarımın %100 kullanılmış hali.

Prime95'i baz alma. Gerçekten işkence testi. Bu kadar zorlayacak ne oyun ne program var gündelik kullanımda. En performans gerektiren ne yapıyorsan açıp onu yaparken sıcaklığı test et. 70 75'i geçeceğini sanmam.

Çözüm

Ben stabil fan hızında en fazla 20dk sonunda
85 dereceyi gördüm ama hıç bi oyun bu seviyelere çıkaramaz voltaj düşürerek ısıyı biraz daha azalta bilirsiniz isterseniz
Oyun testide atıyım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı