i7 9700K-RTX 3060 sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ExclusivePack

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, geçen hafta sistemi güncelledim. 9700kf 2x8 HyperX 3600 MHz RAM ve 3060 ekran kartı taktım. Fakat oyundayken ETS 2 oyundayken oyundan attı. Tekrar girdiğimde renkler birbirine karıştı mavi ekran verip reset attı önemsemedim. Sonra tekrardan oynadım bir müddet sonra tekrardan oyundan atıp masaüstüne döndü. Ve açılışta 3 kere bip sesi gelip BIOS'a girdiğimde RAM'lerin 2400'e çekilmiş olduğunu gördüm. Eski 3000 MHz Corsair RAM'leri taktım. PC'ye format attım. Oyundayken sıkıntı olmadı. ETS 2'yi kapadım web sitesine girerken mavi ekran verdi. Sayısızca Memtest yaptım hata bulmadı. AIDA64 ile 3 saate yakın stabilite test yaptım bana mısın demedi. Intel'in kendi benchmarkını çalıştırdım 5 kere arka arkaya bana mısın demedi. 3DMark yaptım sıkıntı yok. Bugünde hem stabilite testini bir de Intel'in benchmarkını çalıştırdım mavi ekranı yapıştırdı. Bu arada sistemde Cooler Master ML120l V2 soğutucu var. Test sırasında işlemci 80 derecelere kadar çıkmakta. Format atmadan da yaşadım mavi ekranı ama. Ben RAM'lerden şüphelenmiyorum. Ya işlemci ya da ekran kartı. Ama ekran kartı olma olasılığı çok düşük.

@Recep Baltaş bakarsan sevinirim. Senin videon ile biraz bilgilendim.

bu arada prime95 test yaptım. makina 10 dk sonra çöktü ama minidump dosyası oluşturmadı.

Son düzenleme:
Yonga seti sürücüsünü yani Chipseti güncelleyin.
Logitech yazılımlarını kaldırın.
Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.
BIOS güncelleyin.
MSI Afterburner kaldırın.
EasyAntiCheat yazılımını kaldırın.
Corsair yazılımını kaldırın.
Passmark yazılımını kaldırın.

Yonga seti sürücüsünü yani Chipseti güncelleyin.
Logitech yazılımlarını kaldırın.
Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.
BIOS güncelleyin.
MSI Afterburner kaldırın.
EasyAntiCheat yazılımını kaldırın.
Corsair yazılımını kaldırın.
Passmark yazılımını kaldırın.
yongasetinin en güncel versiyonu yüklü

ağ kartının ürücüleri en son versiyon
bios en son beta var. onu yüklemedim ondan önceki alfa kurulu
msi afterburnerı kaldırmıştım. corsair yazılımıda yüklü değil şuan. easy anticheat ve passmark ve logitech onuda şimdi kaldırdım. ama bunlar 9600k işlemcim varken sıkıntı yoktu. prime95 testini yeniden başlattım. sonucu yazarım

Chipset güncel değil. Hataya sebep oluyor. Bir daha kontrol edin.
prime95 tekrar gitti makina. en son driverı tekrar kuruyorum şuan. kurdum tekrar prime95 yapıyorum
maalesef prime95 te tekrar makina reset attı
şimdi rst nin en son versiyonu zaten kuruluydu kontrol ettim yüklü diyor. ağ bağdaştırıcısını yükledim. şimdide en son. tekrar prime95 çalıştırıyorum
maalesef yeniden reset attı
Bende 750w Highpower 80+ bronze psu var. ondan dolayı yapabilir mi ? ekran kartı 550w istiyor. bu akşam 9400f takarak deniycem. ben hala işlemciden eminim
şu an 30 dk dır prime95 testinde resetlemedi. birde ondan önce intel benchmarkınla beraber aida64 stability test yaptım 45 dk kapanma filan yok
Chipset güncel değil. Hataya sebep oluyor. Bir daha kontrol edin.
bugün bi kere daha mavi ekran aldım. ama dün neden almadığımı söyliyim. msi ın dragon center adlı programından profili extreme ye aldıdığım zaman problem yok. ama profili özelleştir yapınca. game boos tu açıyorum daha dakka 1 gol 1 mavi ekranı yapıştırdı. 9600K kullanırken böyle problem yoktu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı