i7 9700K Sisteme Sıvı Soğutma Önerisi

Corsaır55

Decapat
İyi forumlar arkadaşlar, sistemime sıvı soğutma alıcam ve biraz tereddütlerim var ve pek bilgim yok. Kapalı devre 240mm bir sıvı soğutma alıcam, sağlam güvenilir sorun çıkartmayacak, gönül rahatlığıyla alabilirsin dediğiniz sıvı soğutma öneriniz var mı?
  • Anakart: MSI MAG Z390 TOMAHAWK Intel Z390
  • İşlemci: Intel Core i7 9700K
  • Kasa: Cooler Master MasterBox MB511
OC pek anlamıyorum yapacağımı düşünmüyorum. Genelde oyun için kullanacağım bilgisayarı ve uzun saatler başında olduğum oluyor.(Bütçe kısıtı yok değecek ve güvenilir bir şey almak istiyorum tabi fiyatı düşük olan önceliğim olur ama ilk göz önüne alıcağım kaliteli ve güvenerek alabilmek)

Son düzenleme:
Bütçeni belirtir misin? 500 TL civarında Akasa Venom A20 var ama fanları sarı olduğu için sana güzel gelmeyebilir eğer görselliğe önem veriyorsan. İstersen SilverStone Tundra 240MM serisine bakabilirsin.

Bütçe kısıtı yok değecek ve güvenilir bir şey almak istiyorum tabi fiyatı düşük olan önceliğim olur ama ilk göz önüne alıcağım kaliteli ve güvenerek alabilmek

Bütçe belirtmemişsiniz yine hocam.
9700k ile birlikte corsair h115i pro kullanıyorum. Sıcaklıklar 55-60 derece arası. Üstelik oldukça sessiz çalışıyor. OC yapmıyorum. OC yapmak isterseniz kraken x62 göz atabilirsiniz. Önerdiklerim 280mm soğutucular çünkü 240mm göre daha az rpm ile soğutabiliyorlar bu da sessiz serin bir deneyim sunuyor.
Corsair Hydro H115i PRO RGB 280mm Sıvı İşlemci Soğutucusu
Kraken pahalı ya hocam.
CM MasterLiquid ML240L RGB Led Fanlý Ýþlemci Sývý Soðutma Kiti (Ýntel&AM4 destekli) (MLW-D24M-A20PC-R1) | En Ucuzu Akakçe
Aerocool P7-L240 Intel ve AMD Uyumlu 240mm Radyatör RGB Sıvı Soğutma Sistemi AE-CC-P7L240 50122274 AEROCOOL | Trendyol
Bu soğutuculara öneriliyor. İlk atdığım en çok satılan ürünlerden biri.

Son düzenleme:
CM MasterLiquid ML240L performansı yeterli olur mu ve sağlam güvenilir mi fiyatıda baya uygun çünkü

Kraken X62 fiyatına değecek değil bir soğutma değil. Bütçe sınırı yoksa bile paraya yazık olur. Bence SilverStone Tundra TD02 olabilir veya ML240L falan. Bütçe çok yüksekse etrafında işinden anlayan biri varsa custom sıvı soğutma yaptırabilirsin. Deep Cool Castle'de iyi üründür ama 240Mm sıvı soğutmaya göre pahalı.

CM MasterLiquid ML240L performansı yeterli olur mu ve sağlam güvenilir mi fiyatıda baya uygun çünkü
Evet kardeşim internetde baka bilirsin. CM zaten kaliteli ve köklü bir firma. Sıvı soğutucu konusunda da iyi işler çıkarıyor.
Kraken X62 fiyatına değecek değil bir soğutma değil. Bütçe sınırı yoksa bile paraya yazık olur. Bence SilverStone Tundra TD02 olabilir veya ML240L falan. Bütçe çok yüksekse etrafında işinden anlayan biri varsa custom sıvı soğutma yaptırabilirsin. Deep Cool Castle'de iyi üründür ama 240Mm sıvı soğutmaya göre pahalı.
Ola bilir hocam. Bence de kraken gereksiz pahalı. Sadece güzel tasarımı var diye o paraya değmez.

CM MasterLiquid ML240L, Thermaltake Floe Riing RGB 240 ve Corsair Hydro Serisi H100i PRO 240'a bakıyordum ama ml240l ile diğer 2'si arasında baya bi fiyat farkı var sizce fiyat farkıda göz önüne alınırsa hangisi tercih edilebilir

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı