i7 9700K ve GTX1660 Ti macOS Uyumluluğu

Ahmet Soner

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar toplama sistemime macOS kurma planım var. Donanım konusunda yeterli bilgim olmadığı için size başvurmak istedim. Aşağıya sistemimin özelliklerini yazıyorum.

İşlemci : Core i7 9700K
Anakart : MSI MAG Z390M Mortar
Ekran Kartı : MSI GTX1660 Ti
RAM : 2x8 Corsair Vengeance 3000mhz
Sıvı Soğutma : CoolerMaster Master Liquid 240L
SSD : Samsung 860 EVO 500GB

Bu sistem ile müzik prodüksiyonu yapılacak. macOS sistem kurulduğunda oluşacak uyumsuzluklar nelerdir? Kurulum aşamasında sıkıntı yaşatacak bir şey var mıdır? Sizce Windows ile arasında performans farkını hisseder miyim? Yazılım olarak Apple ürünü kullanmayacağım sadece sistemin stabilite avantajlarından faydalanmak istiyorum. Hackintosh kullanıp çeşitli sorunlar yaşamış kişilerin de önerilerine, vereceği olumlu olumsuz bilgilere açığım. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi DAW'ı kullanacaksın? Pro Tools? Cubase? Studio One? Magix Sequola? Ses kartınız nedir?

Studio One kullanıcam.
Ekran kartınız henüz Mojave uyumlu olmadığından size önerim High Sierra kurmanız olur.

High Sierra kurarsam ekran kartımı kullanabilir miyim ?
Mojave kurup dahili Intel GPU kullanabilirsin. Nvidia GPU sorun çıkartır.

Tamamen devre dışı bırakıp, söküp çıkarmam mı gerekli ?

Ekran kartı değiştirene veya destek gelene kadar on board/dahili Intel grafik yongası ile kullanabilirsiniz Mojave. Çıkarmak yerine görüntü çıkışını ilk anakart üzerinden alınız.

Ekran kartı değiştirene veya destek gelene kadar on board/dahili Intel grafik yongası ile kullanabilirsiniz Mojave. Çıkarmak yerine görüntü çıkışını ilk anakart üzerinden alınız.

Anladım, teşekkür ederim. Kurulum için Technopat Youtube sayfasında paylaşılacak videoyu bekliyorum. Umarım en az sorunla bu işin içinden çıkabilirim.

Studio One kullanıcam.

High Sierra kurarsam ekran kartımı kullanabilir miyim ?

Tamamen devre dışı bırakıp, söküp çıkarmam mı gerekli ?

Studio One'da Windows ile Mac arasında çokta bir stabilite farkı yok. Sadece MacOs'ta çalışan bir pllug-in kullanmayacaksanız Windows ile devam edebilirsiniz. Bir de 1660 ti yerine RX 580 alırsanız en azından macOs uyumlu sisteminiz olur.

Studio One'da Windows ile Mac arasında çokta bir stabilite farkı yok. Sadece MacOs'ta çalışan bir pllug-in kullanmayacaksanız Windows ile devam edebilirsiniz. Bir de 1660 ti yerine RX 580 alırsanız en azından macOs uyumlu sisteminiz olur.

Evet yabancı forumlarda dediğini okudum. Sanırım ekstra bir depolama alanı aldıktan sonra orada deneyeceğim. Şuan yeni bir ekran kartı alma işine girmek istemiyorum ama ilerleyen zamanlarda olabilir, özellikle Hackintosh işine ciddi bir şekilde girip sorunları kendi kendime çözebildiğimi farkedene kadar.

Hocam, aynı ekran kartından ben de almayı düşünüyorum. GTX 1660 Tİ. Mojave'de UHD 630 kullanacağım. "Görüntü çıkışını ilk anakart üzerinden alınız." derken anakart üzerindeki
Displayport çıkışından HDMI çevirici kablo ile kurulum yapabilir miyim?
Windows / Mojave kullanacağım.
Mojave kurulumunu gerçekleştirebildin mi? Ekran kartından dolayı bir sıkıntı çıktı mı?
@Ahmet Soner

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı