i7 9700K vs i9 9900K

Morte

Kilopat
Daha fazla  
Forumda konulara baktım. Ama yine de soruma cevap bulamadım. CPU almayı düşünüyorum. i7 9700K ve i9 9900K arasındayım. Technopat'ın son videosunu izledim kafamda bir şeyler oluştu. Ama tekrardan sormak isterim ki yayın ve oyun için hangi işlemci daha iyidir? Ekran çözünürlüğüm 2560x1440.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ve yayın için ikisi de fazlasıyla yeterli. Yayın ve oyun için farklı çekirdekleri kullanmak istiyorsanız, i9 9900K daha mantıklı oluyor. Bütçeniz genişse tercih edilebilir.

O Çözünürlük ve yayın ikilisi için AMD 2700x de seçeneğin olmalı. Bütçen varsa sanal izlek farkından dolayı 9900k tabiki, ama uygun İntel sistem dersen, dediğin çözünürlük ve yayından dolayı 8700k 9700k'ya tercih edilebilir.

9700k 8 çekirdekli bir işlemci. 9900k da 8 çekirdekleri ama hyperthreading teknolojisi ile 16 çekirdek görünüyor.
Uygulamalar hyperthreading teknolojisini kullanırken oyunlarda kullanılmıyor. Sadece işlemci kullanım oranı düşük görünüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
9900K'nın bir diğer avantajı tüm çekirdekler aktifken 4.7 GHZ'de çalışıyor. 9700K ise tüm çekirdekler 4.6 GHZ'de çalışıyor. Kaynak:

Yooladığım linkteki çekirdeklerin aşama aşama çalışma frekanslarına bakarak şu an kullanmakta olduğum 9600k ile 8700k arasındaki hyperthread farkının oyunlardaki etkisine örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Belki oyunlar zaten bu kadar çekirdek kullanmıyor diyebilirsiniz. 4 çekirdekli 4790K işlemcinin hyperthread açık 8 çekirdek biçiminde ve kapalı 4 çekirdek biçiminde yapılmış test:
Bu tablo ve değerler normal kullanımda geçerli. Eğer OBS tarzı işlemciye yüklenen kayıt ve yayın uygulamaları kullanılırsa hyperthread farkı performansa etki eder mi araştırmak lazım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı