i7 9700K vs. Ryzen 7 2700X

Arkadasim oyunlari 2k yada 4k oynayacaksan intelden uzak dur derim hic farklari yok aksine ryzenler daha iyi. Bende sistem toplayacagim ama 3. nesil ryzenleri bekliyorum ustelik ben 1080p ile oyun oynayan biriyim. 1080p ile oyun oynayacagim diyorsan hic dusunme o intel islemciyi al, o ekran kartindan maksimum veriyi alirsin.

bende 1080p de oyun oynuyorum 2k veya 4k tercihim değildir ve evet biliyorum 4k da aralarında fark yok ryzen lar süper 4k da geçiyo hatta intel i . i5 9600k mı kastediyosun al derken. Ona uygun bir sıvı soğutma önerisi var mı peki ? ayrıca i5 eskimedi mi artık i7 i9 lar varken i5 biraz geri kalmadı mı sizce

bende 1080p de oyun oynuyorum 2k veya 4k tercihim değildir ve evet biliyorum 4k da aralarında fark yok ryzen lar süper 4k da geçiyo hatta intel i . i5 9600k mı kastediyosun al derken. Ona uygun bir sıvı soğutma önerisi var mı peki ? ayrıca i5 eskimedi mi artık i7 i9 lar varken i5 biraz geri kalmadı mı sizce
Tercih meselesi parası olan her zaman üst işlemci alır. Size kalmış oyun karşılaştırmalarına da bakabilirsiniz 9600K VS 9700K gibi sanırsam çoklu çekirdek destekli oyunda biraz daha iyi 9700K. Ryzen'de buna gerek yok oyun için asla 2700X gibi işlemciye gerek yok 2600X ile 2700X arasındaki fark çok hani farkı ancak çok yüksek FPS'lerde görürüz. Asıl 3. nesil işlemci de arayı açacaktır.

i5 9600k'yi kast etmiyorum. Bugun i5 8600 bile alsan o ekran kartini canavar gibi calistirir ama i7 ve i9 tabiki butceye dayanir parasi olan alir ama benim tercihim bugun i5 9600k alir ekran kartini rtx 2080 yada ustune cikarim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı