i7 9750H + 1660 Ti vs Ryzen 7 3750H + RTX 2060

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    44
Ben karar vermiyorum zaten. Ama adam sadece CS değil PUBG de oynuyor. Bu durumda 2060 daha performanslı. Neyse ben sadece önerimi sundum gerisi beni ilgilendirmez. Siz de sevdiğim biri olduğunuz için size karşı çıkmamın mümkünatı yok. :D Ben sadece öneri yaptım. Bu arada 3750H 2600X den daha kötüymüş. Mobil versiyonlar nasıl bu kadar düşüyor anlamadım.
Intel'de de öyle. Mobil versiyonlar ile desktop versiyonlar karıştırımamalı. Ekran kartında da geçerli. Mobil 1660Ti ile mobil 2060 arasında en fazla 20FPS fark olur o da en fazla. Zaten 9750H daha güçlü olduğu için PUBG ve CSGO gibi işlemci oyunlarında daha yüksek FPS alır. Şu an AMD laptop alınmaz. İlla AMD alınacaksa mobil 4. Nesil beklenmeli. Intel rakipsiz laptopta.

CS oynuyorsa boşuna düşünüyorsunuz. 9750H harici hiçbir laptopa bakma.

Arkadaşım 8000 TL bütçeyle oyuncu laptopu alacak. Şu ikisini beğendi. Genellikle CS:GO ve PUBG oynuyor.
Önerilerinizi bekliyorum.

Taşınabilir oldugu için aliyorsa asus ama oturup evde oynayacaksa pc toplamasi daha mantikli

Hocam öncelikle merhabalar, bence monster olanı alman daha mantıklı olur. Ben monster tulpar t7 19.3 modelini kullanıyorum, şuana kadar herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Ve müşteri hizmetleri gerçekten çok ilgili en ufak sorunda yardımcı oluyolar. Ama şöyle bir tavsiye vermek istiyorum. Alırsan 17.3 inç olan modellere bakmanda fayda var monster da yoksa ısınma sorunu yaşayabilirsin. Bu arada mobil 1660ti, mobil 2060 ile neredeyse aynı performansı veriyor bu da aklında bulunsun. 9-10 fps maksimum farkediyor. Zaten arkadaşlar da aydınlatmış mevzuyu şuan mobil amd işlemcili laptop alinmaz. Arada bayağı fps farkı olur. Tamam asus kaliteli bir firma ama bu değişmez. O ekran kartının asıl performansını alamazsın amd işlemci ile.

Ryzenli Asus'a o kadar verebiliyosan arkadaşın önerdiği Asus'u al. Amd işlemcili laptop alınmaz en azından yeni nesil mobil ryzenler gelmeden. 9750h masaüstünde i5 8600K'ya denkken 3750H i5 7400'e denk. Ayrıca 3750H 1660 ti ve üzeri kartlar için yetersiz bir işlemci. Besleyemiyor bu kartları. Alırsın sonra niye darboğaz yaşıyorum diye gelir konu açar yardım istersin. Biz de kardeş uyardık sen dinlemedin deriz. O attığın Asus'u alma. Bunu bir Asus kullanıcısı olarak söylüyorum. Alma o Asus'u.

Monster'a gelince alınabilir ama en kötü 1 tb HDD alıp takman lazım. Monster alırım dersen de şöyle yap. Sitesinden 512 SSD seçeneğiyle al sonra üzerine en kötü 1 tb hdd tak. İnan 512 SSD çok daha işine gelir senin. 1 tb HDD'yi de depo niyetine kullanırsın oh mis.

Ryzenli Asus'a o kadar verebiliyosan arkadaşın önerdiği Asus'u al. Amd işlemcili laptop alınmaz en azından yeni nesil mobil ryzenler gelmeden. 9750h masaüstünde i5 8600K'ya denkken 3750H i5 7400'e denk. Ayrıca 3750H 1660 ti ve üzeri kartlar için yetersiz bir işlemci. Besleyemiyor bu kartları. Alırsın sonra niye darboğaz yaşıyorum diye gelir konu açar yardım istersin. Biz de kardeş uyardık sen dinlemedin deriz. O attığın Asus'u alma. Bunu bir Asus kullanıcısı olarak söylüyorum. Alma o Asus'u.

Monster'a gelince alınabilir ama en kötü 1 tb HDD alıp takman lazım. Monster alırım dersen de şöyle yap. Sitesinden 512 SSD seçeneğiyle al sonra üzerine en kötü 1 tb hdd tak. İnan 512 SSD çok daha işine gelir senin. 1 tb HDD'yi de depo niyetine kullanırsın oh mis.
ben değil arkadaş alacak.benim bu kadar param olsa ben 10000 tl veririm zaten.arkadaşa söylerim bunları.

Arkadaşım 8000 TL bütçeyle oyuncu laptopu alacak. Şu ikisini beğendi. Genellikle CS:GO ve PUBG oynuyor.
Önerilerinizi bekliyorum.
masaüstü alabilirse masaüstü alsın bu işlemci ve kartlar laptopta çöp oluyorlar ama tercih ederse Asus işi biliyo Asus u tercih etsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı