i7 9750H "DRIVER_POWER_STATE_FAILURE" hatası

Nota41

Femtopat
Daha fazla  
Hangi oyuna girersem gireyim belirli bir süre sonra bu hataları alıyorum. Oyun çöküyor, sağ altta bildirim yerinde grafik donanımına erişim engellendi hatası veriyor. Yazılımsal çoğu şey denedim maalesef olmadı. DDU ile ekran kartı driverlarını kaldırıp tekrar laptopun sitesinden driverlarını kurdum olmadı. NVIDIA'nın son driverlarını kurdum yine olmadı.

Ekran kartında donanımsal arıza mı var? Laptop 2-2.5 senelik. Bu Excalibur'un ömür boyu garanti bakımı varmış. Servise vermek düzeltir mi? Hatayı tespit edebilirler mi? Ben 4 5 ay çözümünü tam kestirmiş değilim. Laptop şarjından olma ihtimali nedir? Ekran kartına tam güç gitmiyor olabilir mi? En kötü sarjını değiştiririm.

GTX 1050, i7 9750H işlemci ve 8x2 GB RAM Kingston.

Olay Görüntüleyicisi 30.09.2021 08_01_07.png
Olay Görüntüleyicisi 30.09.2021 08_11_48.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyuna girersem gireyim belirli bir süre sonra bu hataları alıyorum. Oyun çöküyor, sağ altta bildirim yerinde grafik donanımına erişim engellendi hatası veriyor. Yazılımsal çoğu şey denedim maalesef olmadı. DDU ile ekran kartı driverlarını kaldırıp tekrar laptopun sitesinden driverlarını kurdum olmadı. NVIDIA'nın son driverlarını kurdum yine olmadı.

Ekran kartında donanımsal arıza mı var? Laptop 2-2.5 senelik. Bu Excalibur'un ömür boyu garanti bakımı varmış. Servise vermek düzeltir mi? Hatayı tespit edebilirler mi? Ben 4 5 ay çözümünü tam kestirmiş değilim. Laptop şarjından olma ihtimali nedir? Ekran kartına tam güç gitmiyor olabilir mi? En kötü sarjını değiştiririm.

GTX 1050, i7 9750H işlemci ve 8x2 GB RAM Kingston.

Eki Görüntüle 1176839Eki Görüntüle 1176843
Mavi ekran dosyalarınızı inceledim anlayabildiğim kadarıyla oyunlara girdiğinizde belirli bir süreden sonra ekran kartınız takılıyor yani yanıt vermiyor. Şimdilik yazılımsal gibi düşünüyorum ben ancak şunu da ekleyeyim kendi sitesinden driver kurdum demişsiniz sitede ki driverler güncel olmayabilir. NVIDIA'nın kendi sitesinden yükleyin ve başka bir konuda gördüm aynı sorunu BIOS güncelleyerek çözen de var. Siz yine de arkadaşların dediği gibi servise de verin donanımsal bir problem de olabilir mavi ekran analizlerinde daha acemiyim çünkü :(. @Yener K. hocam siz de bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Ekran kartı için yapılan tespit doğru. Bir de cihazın Wi-Fi sürücüsü veya adaptörüyle ilgili sıkıntı da olabilir. En iyisi cihazı garantiye vermek. Donanımsal da olabilir. Çünkü format bile atılmış demişsiniz.

Ekran kartı için yapılan tespit doğru. Bir de cihazın Wi-Fi sürücüsü veya adaptörüyle ilgili sıkıntı da olabilir. En iyisi cihazı garantiye vermek. Donanımsal da olabilir. Çünkü format bile atılmış demişsiniz.
Üstat noktayı koydu. Garantiye gönderin hocam. Yazık daha yeni cihaz kurcalamaya kalkarsanız garanti dışı kalır, yazık olur.

Mavi ekran dosyalarınızı inceledim anlayabildiğim kadarıyla oyunlara girdiğinizde belirli bir süreden sonra ekran kartınız takılıyor yani yanıt vermiyor. Şimdilik yazılımsal gibi düşünüyorum ben ancak şunu da ekleyeyim kendi sitesinden driver kurdum demişsiniz sitede ki driverler güncel olmayabilir. NVIDIA'nın kendi sitesinden yükleyin ve başka bir konuda gördüm aynı sorunu BIOS güncelleyerek çözen de var. Siz yine de arkadaşların dediği gibi servise de verin donanımsal bir problem de olabilir mavi ekran analizlerinde daha acemiyim çünkü :(. @Yener K. hocam siz de bakabilir misiniz?

BIOS'u da güncelledim 2020 sürücüsü ama baktığımızda çok da güncelleme yapmıyorlar laptop anakart modellerine BIOS güncellemesi yapmadan önce de sorun yaşıyordum güncelliyim dedim ne olacaksa olur Gmail yoluyla BIOS driverını istedim güncelleştirdim sorun hala devam etmekte yazılımsal olma ihtiamli de var donanımsal olma ihtimali de en yakın zamanda sersvise göndereceğim laptopu daha önceden açtım termal macunu sürmek için 8 GB RAM falan ekleme yaptım garantisi gitmiş midir cihazın garantisi hakkında garantisi yok fişi yok ona rağmen bakım yapıyor musunuz diye sormuştum ömür boyu garanti bakım servisleri varmış ama laptopu acıp kurcaladım garantisi bitmiş midir ki?

Hocam bir ara Wi-Fi adaptörün 1'i çıkmış haldeydi ve Wi-Fi'lere adam akıllı bağlanmıyordu bu ağa bağlanamıyor sorunu vardı taktım Wi-Fi doğru düzgün çalışmaya devam etti ama maalesef oyunlardan atma sorunu kalkmadı sorun devam ediyor. Bir de bir şey soracağım bir PC'de veya laptopta bu uyarılar hatalar normal mi?

Dosya Ekleri

• Olay Görüntüleyicisi 1.10.2021 14_30_48.png
    Olay Görüntüleyicisi 1.10.2021 14_30_48.png
    298,4 KB · Görüntüleme: 26
  • Olay Görüntüleyicisi 1.10.2021 14_31_04.png
    Olay Görüntüleyicisi 1.10.2021 14_31_04.png
    257,5 KB · Görüntüleme: 22
  • Olay Görüntüleyicisi 1.10.2021 14_31_11.png
    Olay Görüntüleyicisi 1.10.2021 14_31_11.png
    259,5 KB · Görüntüleme: 18
  • Olay Görüntüleyicisi 1.10.2021 14_31_21.png
    Olay Görüntüleyicisi 1.10.2021 14_31_21.png