i7-9750H en ufak işlemde GHz 0.78'e sabitleniyor

Deniz Karabulut

Femtopat
Daha fazla  
Intel Core i7-9750H 2.60 GHz 6 çekirdekli işlemcimde en normalde 4.20 GHz gibi giden işlemcim en ufak oyunda 0.78 GHz'e sabitleniyor. (Laptop kullanıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows arama yerine "güç planı seçin" yazın. Yüksek performansa yada var ise nihai performansa ayarlayın.

Boştaki işlemci kullanımı düşükse ve güç yönetim modu da dengelide ayarlıysa; bırakın öyle kalsın. Zaten makine üzerinde gerçekleştireceğiniz operasyonlara bağlı olarak işlem ihtiyacı bazlı hızını otomatik olarak yükseltip azaltabiliyor. Şu ana kadar da o güç yönetim modundaki maksimum performans modunun da performansa dair kayda değer bir artış sağladığını da görmedim, üstüne fazladan elektrik çekmesi başlıca dezavantaj noktalarından biri.

Yük altında ısı artıyorsa frekansı düşüyordur.
Isı değerlerin nasıl?
oyun oynarken 85 max 90 oluyor (gta 5 valorant oynarken kasmazsa)
Boştaki işlemci kullanımı düşükse ve güç yönetim modu da dengelide ayarlıysa; bırakın öyle kalsın. Zaten makine üzerinde gerçekleştireceğiniz operasyonlara bağlı olarak işlem ihtiyacı bazlı hızını otomatik olarak yükseltip azaltabiliyor. Şu ana kadar da o güç yönetim modundaki maksimum performans modunun da performansa dair kayda değer bir artış sağladığını da görmedim, üstüne fazladan elektrik çekmesi başlıca dezavantaj noktalarından biri.
nihai performansta boşta %5-%10 arası(en düşük işlemci durumu prizde 5 zaten)
sorun sanırım sadecec steam daki oyunlarımda var acaba steam da bir sorun olma ihtimali var mı
oyun oynarken 85 max 90 oluyor (gta 5 valorant oynarken kasmazsa)

nihai performansta boşta %5-%10 arası(en düşük işlemci durumu prizde 5 zaten)
sorun sanırım sadecec steam daki oyunlarımda var acaba steam da bir sorun olma ihtimali var mı
sanırım sorun sadece steamdaki oyunlarımda var
sorunu ekran parlaklığını kısarak çözdüm

Son düzenleme:
Oyun oynarken 85 Max 90 oluyor (GTA 5 Valorant oynarken kasmazsa)

Nihai performansta boşta %5-%10 arası(en düşük işlemci durumu prizde 5 zaten)
Sorun sanırım sadecec Steamdaki oyunlarımda var acaba Steam da bir sorun olma ihtimali var mı?

Sanırım sorun sadece Steam'deki oyunlarımda var.

Sorunu ekran parlaklığını kısarak çözdüm.

Ekran parlaklığını ne kadar kıstın.

Intel Core i7-9750H 2.60 GHz 6 çekirdekli işlemcimde en normalde 4.20 GHz gibi giden işlemcim en ufak oyunda 0.78 GHz'e sabitleniyor. (Laptop kullanıyorum.)
ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. TechPowerUp'un sitesinden.

RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir. Kolay gelsin.

ThrottleStop indirin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. TechPowerUp'un sitesinden.

RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın. Ardından ana ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Sorun çözülecektir. Kolay gelsin.

İşlemci ısındığı için kısıyor. Yanma ihtimali olmaz mı?

Geri
Yukarı