i7-9750H frekansı oyunlarda düşüyor

Marshal12

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle eskiden olmuyordu. 1 saat önce konu açmıştım fakat kimse mesaj yazmadı, sadece 1 kişi yazdı oda iade et dedi. Laptopu 1.5 yıldır kullanıyorum, iade etme seçeneğim yok. Oyunlarda frekans 2.20 GHz'lere 2.30 GHz'lere düşüyor, hem de düşük oyunlarda örneğin Roblox'da sıcaklık değerlerine bakıyorum 65 dereceyi geçmiyor. Isıdan olsa hadi neyse ancak ısıdanda olmuyor düşündüğüm kadarıyla. Acaba sebebi nedir? Servise gitti hiçbir donanımsal arızanın olmadığını söylediler ve işletim sistemini yeniden yükleyip genel bakımlarını yapmışlar. Acaba sebebi nedir? Şimdiden teşekkürler yardım edenlere.

Sistem özelliklerim:

Excalibur g770.

i7-9750H 2.60 GHz.
GTX 1650.
16 GB ddd4 2x8 2666 MHz RAM.
Windows 10 Home Single laungage.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz bilirsiniz. ThrottleStop. İni dosyasını silin. Ardından ThrottleStop'u da silin. Sistemi tamamen kapatın. Ardından yeniden açın.

Yaptım ama hala ısınıyor ve görev yöneticisini açtığımda işlemci %100 oluyor 1 saniyeden kısa süreliğine 70 dereceden 90 dereceye fırlıyor sonra geri düşüyor 70'e.
Bir de FPS kaybına yol açar mı?

Yaptım ama hala ısınıyor ve görev yöneticisini açtığımda işlemci %100 oluyor 1 saniyeden kısa süreliğine 70 dereceden 90 dereceye fırlıyor sonra geri düşüyor 70'e.
Bir de FPS kaybına yol açar mı?
Şimdi silmenize rağmen mi devam ediyor yoksa ayarlamalar sonucu mu?

Şimdi silmenize rağmen mi devam ediyor yoksa ayarlamalar sonucu mu?

Sildim ısınmaya devam ediyor.
Aslında Max 91 92 derece oldu Turbo'da normal ama boşta neden 65 derecelerde.

Edit: Olduğum şehirde hava 36 derece.
@erengore sıcaklıklar normal mi 36 derecede 62 ile 65 derece arası boşta.

Son düzenleme:
Sildim ısınmaya devam ediyor.
Aslında Max 91 92 derece oldu Turbo'da normal ama boşta neden 65 derecelerde.

Edit: Olduğum şehirde hava 36 derece.
@erengore sıcaklıklar normal mi 36 derecede 62 ile 65 derece arası boşta.
Yani daha soğuk olabilir. Biraz sıcak. Ben LoL'ü İ7-7700HQ laptopumda 66 derecede oynuyorum.

Öncelikle eskiden olmuyordu. 1 saat önce konu açmıştım fakat kimse mesaj yazmadı, sadece 1 kişi yazdı oda iade et dedi. Laptopu 1.5 yıldır kullanıyorum, iade etme seçeneğim yok. Oyunlarda frekans 2.20 GHz'lere 2.30 GHz'lere düşüyor, hem de düşük oyunlarda örneğin Roblox'da sıcaklık değerlerine bakıyorum 65 dereceyi geçmiyor. Isıdan olsa hadi neyse ancak ısıdanda olmuyor düşündüğüm kadarıyla. Acaba sebebi nedir? Servise gitti hiçbir donanımsal arızanın olmadığını söylediler ve işletim sistemini yeniden yükleyip genel bakımlarını yapmışlar. Acaba sebebi nedir? Şimdiden teşekkürler yardım edenlere.

Sistem özelliklerim:

Excalibur g770.

i7-9750H 2.60 GHz.
GTX 1650.
16 GB ddd4 2x8 2666 MHz RAM.
Windows 10 Home Single laungage.

Hocam bende de aynı laptop var ama işlemcisi i5 9300H bende de bazen öyle oluyor aç kapa ile çözülüyor

Geri
Yukarı