i7 9750H GTX 1050 3GB "VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Poing Gauche

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 9750H
16 GB KİNGSTON RAM
1 TB SSD 1 TB HDD
GTX 1050
Meslek
Yazılımcı
RAM
16 gb 2666mhz
Ekran kartı
Gtx 1050 3gb
İşlemci
i7 9750h
Selam. GTA 5, RDR2, Left 4 Dead 2 ve Bannerlord gibi oyunlar oynarken mavi ekran alıyorum. Hata kodu (VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR) LoL ve Valorant gibi oyunlarda bu hatayı almıyorum. RDR'de falan da nadir hata verirdi son zamanlarda arka arkaya vermeye başladı. Forumlarda ki çoğu yolu denedim driver yükleyip kaldırmak dahil en son temiz kurulum yaptım. Bugün, driver yükleme konusunda endişeliyim tekrar yaşamak istemiyorum. Casper kendi sitesinden mi yüklemeliyim yoksa GeForce üzerinden mi ve hata neden olur tekrar yaşarsam ne yapmam lazım?

Son düzenleme:
DDU ile sürücünüzü kaldırın güvenli moddan. Sonra el ile, Casper'in sitesinden indirin ve kurun. Hata devam ederse yine DDU ile silin, Nvidia'nın sitesinden yükleyin. Önerilen(QHL tarzı bir şey yazar )sürümü indirin ama.
Ondan önce şu adımı da deneyin. Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın, SFC /SCANNOW komutunu girin ve enter'leyin.
Sorun devam ederse Minidump dosyanızı paylaşarak Mavi ekran alakalı yeni konu açın. Uzman arkadaşlar Mavi ekran analizlerinizi inceleyerek çözüm sunacaktırlar. Dediklerimi bir deneyin.

DDU ile sürücünüzü kaldırın güvenli moddan. Sonra el ile, Casper'in sitesinden indirin ve kurun. Hata devam ederse yine DDU ile silin, Nvidia'nın sitesinden yükleyin. Önerilen(QHL tarzı bir şey yazar )sürümü indirin ama.
Ondan önce şu adımı da deneyin. Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın, SFC /SCANNOW komutunu girin ve enter'leyin.
Sorun devam ederse Minidump dosyanızı paylaşarak Mavi ekran alakalı yeni konu açın. Uzman arkadaşlar Mavi ekran analizlerinizi inceleyerek çözüm sunacaktırlar. Dediklerimi bir deneyin.
Teşekkür ederim temiz kurulum yaptım. Oyunları tekrar yükleyip denicem dump dosyasını paylaşırım.Nvidia sitesinde ki 1 sürüm önce ki, experience den geçen hafta çıkmış sürümü yükledim fark eder mi

Teşekkür ederim temiz kurulum yaptım. Oyunları tekrar yükleyip denicem dump dosyasını paylaşırım.Nvidia sitesinde ki 1 sürüm önce ki, experience den geçen hafta çıkmış sürümü yükledim fark eder mi
Çok özür dilerim, ceza yedim. :) Deneyin bir, hocam ikisini de deneyin dediğim gibi arıza olursa yine DDU ile silersiniz sıkıntılı sürümü. Biraz uğraşacaksınız ama:) Ben çok uğraştım en sonunda meğerse ekran kartım göçmüş, yani laptop anakartı komple değişmesi lazım. :) İyi yandan bakarsak sorunun sebebi belli ama kötü yandan bakarsak, artık çöp oldu. :/

Çok özür dilerim, ceza yedim. :) Deneyin bir, hocam ikisini de deneyin dediğim gibi arıza olursa yine DDU ile silersiniz sıkıntılı sürümü. Biraz uğraşacaksınız ama:) Ben çok uğraştım en sonunda meğerse ekran kartım göçmüş, yani laptop anakartı komple değişmesi lazım. :) İyi yandan bakarsak sorunun sebebi belli ama kötü yandan bakarsak, artık çöp oldu. :/
Hobaa kötü olmuş, teşekkür ederim korkttunuz beni 😀. Donanımsal olduğunu illa teknik servise verince mi anlarım kendim öğrenemezmiyim.

Öğrenirsiniz :) benim gibi her şeyi deneyince ve yine olmayınca o zaman tak eder. Ama umarım değildir ha olsa bile garantisi varsa sıkıntı olmaz. Sizin sorun ne alemde?

Garantisi geçen ay bitti :(. Oyunları yükledim LoL de 0 hata RDR2 de bayağı oynadıktan sonra çok farklı bir çökme oldu, bu sefer oyun dondu 10 dk sonra mavi ekran verdi. (DPC_WATCHDOG_VIOLATION) kodu bu sefer ki.

Garantisi geçen ay bitti :(. Oyunları yükledim LoL de 0 hata RDR2 de bayağı oynadıktan sonra çok farklı bir çökme oldu, bu sefer oyun dondu 10 dk sonra mavi ekran verdi. (DPC_WATCHDOG_VIOLATION) kodu bu sefer ki.
Bende de bir ara o hatayı veriyordu ama sisteme bir sıkıntısı yoktu yani arada veriyordu acilmamazlik etmiyordu. Eğer çok sık ve rahatsız edici değilse fazla kurcalamayin ben şimdi bir kez daha bakacağım.

Bende de bir ara o hatayı veriyordu ama sisteme bir sıkıntısı yoktu yani arada veriyordu acilmamazlik etmiyordu. Eğer çok sık ve rahatsız edici değilse fazla kurcalamayin ben şimdi bir kez daha bakacağım.
Ne yaptınız sürücüyü guncellediniz mi veya eski sürücüye döndünüz mü genelde bundan dolayı gelen bir hata. Son surumler biraz sıkıntılı olabiliyor nispeten daha eski ve (WQHL) önerilen bir sürücü kurmayı denediniz mi?

Ne yaptınız sürücüyü guncellediniz mi veya eski sürücüye döndünüz mü genelde bundan dolayı gelen bir hata. Son surumler biraz sıkıntılı olabiliyor nispeten daha eski ve (WQHL) önerilen bir sürücü kurmayı denediniz mi?
Ya zaten ağır oyunlar oynamazsam PC 10 numara hiç sıkıntı yok o kadar para verdikten sonra bu oyunları oynayamamak üzüyor. Bugün çok farklı bi yol denicem Casper sitesinden PC yi ilk aldığım zaman ki grafik driverı kurucam, experience kaldırıcam. Bakalım ne olucak yanlış hatırlamıyorsam başlarda mavi ekran almıyordum

Ya zaten ağır oyunlar oynamazsam PC 10 numara hiç sıkıntı yok o kadar para verdikten sonra bu oyunları oynayamamak üzüyor. Bugün çok farklı bir yol deneyeceğim Casper sitesinden PC'yi ilk aldığım zaman ki grafik driverı kuracağım, Experience kaldıracağım. Bakalım ne olacak yanlış hatırlamıyorsam başlarda mavi ekran almıyordum.

Tıpatıp aynı bilgisayarda aynı hataları alıyordum. Çözümü Windows 11'e geçmek de buldum 1 yıldır mavi ekran almıyorum. Eskiden günde 4 kere dxgkrnl alıyordum. Deneyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı