Çözüldü i7 9750H laptop Minecraft düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Nix1881

Decapat
Arkadaşlar selam Monster bir PC'ye sahibim ama Minecraft'ta donanımlarıma uygun bir FPS alamıyorum, 250 civarı falan alıyorum. Bir de şöyle bir sıkıntı daha var Alt+Tab yapınca anlık olarak FPS 500-600 civarına fırlıyor ama oyunu oynarken 250 civarı oluyor. Çözümünü bilen lütfen yardım etsin.

PC özellikleri:
-GTX 1650 4 GB ekran k.
-i7 9750H işlemci.
-8 GB RAM.
-Toplamda 468 GB SSD (bir tanesi M.2)

Çözüm
Bence Minecraft'ı hiç optimize etmedikleri için. Telefondan oynarken Snapdragon 700'ün falan bile olsa 30 FPS'ye bile düşebilir. Roblox'da aynı. Arkadışımın AMD Ryzen 5 3000 bilmemne X'i var ekran kartı'nı hatırlamıyorum o sistemde bile 30 FPS'ye düştüğünü gördüm. Aynı zamanda Minecraft'ın 60 FPS Locker'i de olabilir ama emin değilim.

Optimisazyonuyla ilgili olabilir, bilmiyorum ancak RAM'imi 8'den 16 GB'ye çıkarttığım zaman düzeldi.
Bence Minecraft'ı hiç optimize etmedikleri için.Telefondan oynarken SnapDragon 700'ün falan bile olsa 30 Fps'ye bile düşebilir.Roblox'da aynı.Arkadışımın AMD Ryzen 5 3000 bilmemne x'i var Ekran kartı'nı hatırlamıyorum o sistemde bile 30 fps'ye düştüğünü gördüm.Aynı zamanda Minecraft'ın 60 Fps locker'i de olabilir ama emin değilim.

Bence Minecraft'ı hiç optimize etmedikleri için. Telefondan oynarken Snapdragon 700'ün falan bile olsa 30 FPS'ye bile düşebilir. Roblox'da aynı. Arkadışımın AMD Ryzen 5 3000 bilmemne X'i var ekran kartı'nı hatırlamıyorum o sistemde bile 30 FPS'ye düştüğünü gördüm. Aynı zamanda Minecraft'ın 60 FPS Locker'i de olabilir ama emin değilim.

Optimisazyonuyla ilgili olabilir, bilmiyorum ancak RAM'imi 8'den 16 GB'ye çıkarttığım zaman düzeldi.

Çözüm
Arkadaşlar selam Monster bir PC'ye sahibim ama Minecraft'ta donanımlarıma uygun bir FPS alamıyorum, 250 civarı falan alıyorum. Bir de şöyle bir sıkıntı daha var Alt+Tab yapınca anlık olarak FPS 500-600 civarına fırlıyor ama oyunu oynarken 250 civarı oluyor. Çözümünü bilen lütfen yardım etsin.

PC özellikleri:
-GTX 1650 4 GB ekran k.
-i7 9750h işlemci.
-8 GB RAM.
-Toplamda 468 GB SSD (bir tanesi M.2)

Selam, bende Monster sahibiyim. Aynı sorun bende de var monitörüm 120Hz ama daha fazla FPS almak istiyorum sebebi yok. Alt+Tab yapıp yeniden oyuna döndüğüm zaman 3135 FPS alıyorum. Bir de Alt+Tab yapmışken GPU kullanımı çok yüksek oluyor oyundayken %20'lerde oluyor ani bir yükseliş olunca oyuna dönme süresi uzuyor bazen yanıt vermiyor.

PC özellikleri:

i7 10750H işlemci.
GTX 1650 ekran kartı.
32 GB RAM.

Geri
Yukarı