i7 9750H sıcaklık değerleri çok fazla

Yuuvibing

Centipat
Daha fazla  
1623418837766.png

Min sıcaklıklar şu an bu konuyu atarken, boşta olduğu sıcaklıklar, Max sıcaklıklar ise az önce soktuğum Benchmark'ın eseri.
Aynı zamanda Apex Legends ve benzeri oyunları Full ayarlarda oynarken de sıcaklıklarım bu şekilde inanılmaz yüksek.
Ne yapmalıyım?
edit; Bilgisayarım dizüstü, herhangi bir soğutucu eklenti kullanmıyorum, stok fanlar

Eki Görüntüle 1064466

Min sıcaklıklar şu an bu konuyu atarken, boşta olduğu sıcaklıklar, Max sıcaklıklar ise az önce soktuğum Benchmark'ın eseri.
Aynı zamanda Apex Legends ve benzeri oyunları Full ayarlarda oynarken de sıcaklıklarım bu şekilde inanılmaz yüksek.
Ne yapmalıyım?

Boştayken dengeli moda Turbo Boost'u kapat en azından işe yarıyor ama oyunlarda bende i5-10300H var aynı değerler var. Undervolt dene istersen.

Eki Görüntüle 1064466

Ne yapmalıyım?
edit; Bilgisayarım dizüstü, herhangi bir soğutucu eklenti kullanmıyorum, stok fanlar
Undervolt ile biraz düşer.

Eki Görüntüle 1064466

Ne yapmalıyım?
Edit; bilgisayarım dizüstü, herhangi bir soğutucu eklenti kullanmıyorum, stok fanlar

Laptop un altı hava almalı 5-6 derece etki eder bir de undervolt yaparsanız iyi olır
Undervolt yapmayı düşünüyorum şu an fakat ne kadar performans kaybı yaşayacağımı hiç bilmiyorum

Maksimum 5FPS

Undervolt yapmayı düşünüyorum şu an fakat ne kadar performans kaybı yaşayacağımı hiç bilmiyorum
Undervolt doğru yapıldığı sürece performans düşüşüne neden olmaz. ThrottleStop programı ile yapmanızı öneririm. Cihazı kumaş gibi zeminlerin üzerinde değil, bilhassa imkanınız var ise cihazı yüksekte tutacak (hava kanallarını kapatmayacak şekilde) sert bir zeminin üstünde bulundurmalısınız. Doğru yapılmış bir undervolt ve son çare laptop soğutucusu ile sorunu çözeceğinizi düşünüyorum.

Undervolt ile FPS düştüğüne hiç şahit olmadım. Yani hiçbir arkadaşım da ben de böyle bir yavaşlama gözlemlemedim.

ThrottleStop ile yapın önerim. O programı çok seviyorum ve ben de onu kullanıyorum. Laptop'unuz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı