i7-9750H Valorant'ta 94 dereceye ulaşıyor

Robotipi

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar bilgisayarımda Valorant oyununa girdiğimde işlemci derecelerim normal iken oyun içinde hep 94-95 derece oluyor. Sebebini anlayabilmiş değilim sebebi nedir acaba?

PC: MSI Raider GE75 9SE.

İşlemci: Intel i7-9750H

Not: Dragon Center'da Turbo PC Turbo modda ve Cooler Boost aktif iken bu dereceleri görüyorum.

Turbo Boost'u kapatıp Undervolt yaparsanız sıcaklıklarda düşüş yaşarsınız. Ben i5 7200U kullanıyorum normalde her oyunda 90 derece civarında olurken Turbo Boost'u kapattım ve Undervolt yaptım şuan GTA Online'da 80 derecenin üstüne çıkmıyor.

Soğutmak için öneriniz var mıdır acaba?
Undervolt etmenize yardımcı olabilirim. Forumda sürekli Undervolt ve Tuning ile uğraşıyorum. O işlemci göz önüne alındığında yardımım dokunabilir. Tabi sistemden sisteme değişir.
Turbo Boost'u kapatıp Undervolt yaparsanız sıcaklıklarda düşüş yaşarsınız. Ben i5 7200U kullanıyorum normalde her oyunda 90 derece civarında olurken Turbo Boost'u kapattım ve Undervolt yaptım şuan GTA Online'da 80 derecenin üstüne çıkmıyor.
Undervolt değerlerinizi merak ettim. Acaba atar mısınız belki bir yararım da dokunabilir. Yardımcı olmak amacıyla.

Arkadaşlar merhabalar bilgisayarımda Valorant oyununa girdiğimde işlemci derecelerim normal iken oyun içinde hep 94-95 derece oluyor. Sebebini anlayabilmiş değilim sebebi nedir acaba?

PC: MSI Raider GE75 9SE.

İşlemci: Intel i7-9750H

Not: Dragon Center'da Turbo PC Turbo modda ve Cooler Boost aktif iken bu dereceleri görüyorum.

Havalar sıcak ondandır. Bende de o civarlarda.

Undervolt değerlerinizi merak ettim. Acaba atar mısınız belki bir yararım da dokunabilir. Yardımcı olmak amacıyla.
Sizden yardım alarak yapmıştım. Değerleri ekran görüntüsü olarak atıyorum. Ekran Alıntısı.PNGEkran Alıntısı1.PNGEkran Alıntısı2.PNGEkran Alıntısı3.PNGEkran Alıntısı4.PNG

Öyle mi? 😊
Bu arada güzel ayarlamışız gerçekten. Oyunlarda frekans değeriniz istediğiniz gibi mi? Genelde U serisi işlemcilerde Power Limitler oluyor ve istenilen frekans alınamıyor. Sizde de öyleyse ayarlayalım. Belki ben ayarlamayı unutmuş olabilirim sizin bilgisayarınızda.

Yeni konular

Geri
Yukarı