i7-9750H ve GTX 1650 GTA V FPS düşüşü

deadthecorpse

Femtopat
Ayarları ne kadar düşürürsem düşüreyim sürekli GTA 5'te FPS düşmesi yaşamaktayım. Sistemim:

Intel i7-9750H CPU @2.60GHz.
8 GB RAM.
NVIDIA GTX 1650 ekran kartı.

Tüm sürücülerim güncel, cihazımın derecesi normal, pillim yüksek performansta fakat ara ara sürekli 60 FPS'ten minimum 40'a kadar FPS düşmesi yaşıyorum.
Servise yollamıştım. Yani yeni format atıldı. Tüm sürücüler ve Windows güncel durumda. Yardımcı olacaklara çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramleriniz tek kanal ise sıkıntı yaşamanız normal.

Tek kanal ne demek oluyor? Düzeltebileceğim bir şey mi? Önceden böyle bir sorun yaşamıyordum. Gaming laptop olarak geçiyor bilgisayarım ilk aldığım zamanlarda stabil 60 FPS hiç kasma ve drop olmadan oynayabiliyordum.
Afterburner üzerinden, ekran kartı ve işlemci sıcaklığını ve kullanım oranlarını paylaşır mısınız?

Programı yükleyip paylaşmayı deneyeceğim.

Tek kanal ne demek oluyor? Düzeltebileceğim bir şey mi? Önceden böyle bir sorun yaşamıyordum. Gaming laptop olarak geçiyor bilgisayarım ilk aldığım zamanlarda stabil 60 FPS hiç kasma ve drop olmadan oynayabiliyordum.
CPU-z programından Memory ve Spd sekmelerini paylaşabilir misiniz ?
Tek kanal demek tek slotta 8GB ram takılı demek diğer slot boş oluyor.
Bu videoda aradaki farkı görebilirsiniz. Siz +8 GB ram alırsanız hem çift kanal yaparsınız hem de 16 gb ram işinizi fazlasıyla görür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle tabi ki sıcaklık değerlerini paylaşın sonrada ekran kartı sürücülerini kontrol edin. Benim dediğim işlem yükseltme olarak. Önceden de var mıydı böyle bir sıkıntınız ?

CPU-Z programından Memory ve SPD sekmelerini paylaşabilir misiniz?
Tek kanal demek tek slotta 8 GB RAM takılı demek diğer slot boş oluyor.
Bu videoda aradaki farkı görebilirsiniz. Siz +8 GB RAM alırsanız hem çift kanal yaparsınız hem de 16 GB RAM işinizi fazlasıyla görür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Öncelikle tabii ki sıcaklık değerlerini paylaşın sonrada ekran kartı sürücülerini kontrol edin. Benim dediğim işlem yükseltme olarak. Önceden de var mıydı böyle bir sıkıntınız?

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Maalesef şu an RAM yükseltme gibi bir durumum yok. Anlamıyorum 2 haftadır bu konu üstünde uğraşıyorum. Bilgisayarımın ilk zamanlarında hiçbir sorun olmadan her türlü oyunu oynayabiliyordum. Şimdi de az buz öyle fakat GTA 5'te neye alırsam alayım devamlı o 48 FPS'e drop yaşıyorum. Yazılımsal olarak yapabileceğim bir şey var mıdır? NVIDIA denetim masası gibi. Bilgisayarlar hakkında çok bir bilgim yok evet ama sistemimin GTA 5'i Very Low'da oynatması gerektiğini düşünmüyorum. Yeniden çok teşekkür ederim.
CPU-Z programından Memory ve SPD sekmelerini paylaşabilir misiniz?
Tek kanal demek tek slotta 8 GB RAM takılı demek diğer slot boş oluyor.
Bu videoda aradaki farkı görebilirsiniz. Siz +8 GB RAM alırsanız hem çift kanal yaparsınız hem de 16 GB RAM işinizi fazlasıyla görür.
Öncelikle tabii ki sıcaklık değerlerini paylaşın sonrada ekran kartı sürücülerini kontrol edin. Benim dediğim işlem yükseltme olarak. Önceden de var mıydı böyle bir sıkıntınız?

Bu arada programı yükleyip hemen paylaşıyorum.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Maalesef şu an RAM yükseltme gibi bir durumum yok. Anlamıyorum 2 haftadır bu konu üstünde uğraşıyorum. Bilgisayarımın ilk zamanlarında hiçbir sorun olmadan her türlü oyunu oynayabiliyordum. Şimdi de az buz öyle fakat GTA 5'te neye alırsam alayım devamlı o 48 FPS'e drop yaşıyorum. Yazılımsal olarak yapabileceğim bir şey var mıdır? NVIDIA denetim masası gibi. Bilgisayarlar hakkında çok bir bilgim yok evet ama sistemimin GTA 5'i Very Low'da oynatması gerektiğini düşünmüyorum. Yeniden çok teşekkür ederim.
Tavsiyem önce msi afterburner yazılımını indirin ve oyun içi fps gpu cpu kullanımı ve sıcaklık değerlerini 30 dakika gta v oynadıktan sonra buraya atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı