i7 9750H ve GTX 1660 Ti Sistemde Undervolt Yapma

yagiz6

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, benzer konu başlıklarına baktım ancak bir sonuca varamadım. ThrottleStop kullanarak undervolt yapmak istiyorum. Amacım daha düşük sıcaklıkta işlemci çalıştırarak daha yüksek performans elde etmek. Bazı kişiler performans düşürdüğünü söylemiş ancak tam anlayamadım durumu. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Başka bir başlık altında gördüğüm ve yaptığım undervoltu ekliyorum ancak Cinebench R20 değerimde herhangi bir değişme meydana gelmedi bunu yaptıktan sonra. Eksik veya yanlış yaptığım bir şey mi var ya da undervolt yaptığım değerler mi doğru değil? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.JPG
    1.JPG
    72 KB · Görüntüleme: 51
  • 2.JPG
    2.JPG
    122 KB · Görüntüleme: 50
  • 3.JPG
    3.JPG
    55,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
Undervolt performans düşürmez aksine artırır.Sadece cpu core değil cpu cache ve intel gpu kısmına da yapmalısın.Fakat cpu core -150 civarlarına çekilebilir.Mavi ekran alırsan -145 yaparsın.Fakat cache kısmını çok artırma -100 yetecektir.

Undervolt performans düşürmez aksine artırır.Sadece cpu core değil cpu cache ve intel gpu kısmına da yapmalısın.Fakat cpu core -150 civarlarına çekilebilir.Mavi ekran alırsan -145 yaparsın.Fakat cache kısmını çok artırma -100 yetecektir.
Eğer 9750h kullanıyorsan TS'de kullandığın değerleri ekran görüntüsü olarak paylaşır mısın? Başka hangi değerleri değişmem gerek mesela voltaj hariç?
dediğin değerleri yaptım 145'e çekip yine de mavi ekran aldım.
dediğin değerleri yaptım 145'e çekip yine de mavi ekran aldım.

Burdaki arkadaşın değerlerini uyguladım ve oyuna girdikten sonra bilgisayar dondu. Mavi ekrana atmadı beklememe rağmen. Güç tuşuyla kapatmak zorunda kaldım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı