i7 bakım sonrası 100 dereceleri görüyor

Ayakları değiştirdim değiştirdikten sonra 1 el Valorant girdim Valorant'ın lobisinde sıcaklıklar 75 80 arası değişti oyunun içinde ortalama 86 87 dereceydi maksimum 96 dereceyi gördü bence hala fazla

Ayakları değiştirdim değiştirdikten sonra 1 el Valorant girdim Valorant'ın lobisinde sıcaklıklar 75 80 arası değişti oyunun içinde ortalama 86 87 dereceydi maksimum 96 dereceyi gördü bence hala fazla.

MX4 termal macun almanızı öneririm. Ayrıca arkadaşın dediği gibi 2.elden güzel bir soğutucu bulabilirsen güzel olur.

Hocam soğutucun ayağı kırıksa çok sıkıntı zaten.
Bence 2. elden stok fan al bir de mümkünse daha kaliteli bir termal macun kullan.

Ayakları değiştirdim değiştirdikten sonra 1 el Valorant girdim Valorant'ın lobisinde sıcaklıklar 75 80 arası değişti oyunun içinde ortalama 86 87 dereceydi maksimum 96 dereceyi gördü bence hala fazla

Tam değdiğine emin misin bu arada bir ihtimal ısı sensörü de sıkıntılı olabilir PC'yi aç boşta değerlere de bakar mısın orada 60'ı geçiyorsa işlemci fanı temiz değilse onu temizle temizse ya fan ayağı oturmamıştır ya da işlemcinin kronik ısınma problemi olabilir

4790K kullanıyorum yakında 13 serisine gececeğim sogutucum Xigmatek balder 8 yıldır ayni soğutucu 55° 57° derece yaz günleri kış günleri 45° kadar iniyor kesinlikle sorun kırık bacaklı soğutucuda onu napın edin 2 elden değiştirin.

Tam değdiğine emin misin bu arada bir ihtimal ısı sensörü de sıkıntılı olabilir PC'yi aç boşta değerlere de bakar mısın orada 60'ı geçiyorsa işlemci fanı temiz değilse onu temizle temizse ya fan ayağı oturmamıştır ya da işlemcinin kronik ısınma problemi olabilir

İşlemci fanıni temizledim tam degiyor mu kontrol etmek için elimle biraz ittirdim kıpırdamıyordu boşta değerlerine baktım 39 40 derece

4790K kullanıyorum yakında 13 serisine gececeğim sogutucum Xigmatek balder 8 yıldır ayni soğutucu 55° 57° derece yaz günleri kış günleri 45° kadar iniyor kesinlikle sorun kırık bacaklı soğutucuda onu napın edin 2 elden değiştirin.

Soğutucunun bacaklarını değiştirdim şu anlık yeni bir soğutuvu almak için durumum yok MX4 termal macun alsam bence bir sorun kalmaz ilerleyen zamanlarda soğutucuyuda degiştiririm.

Son düzenleme:
Stok soğutucu varsa bu değerler pek şaşırtıcı değil. Soğutucu alman gerekiyor. Undervolt yap derdim ama 4. nesilde yapılıyor mu emin değilim. Isınmaması için underclock yapabilirsin ama performans düşer.

Yeni konular

Geri
Yukarı