İ7 - GTX 970 Sistemde Donma Sorunu

Rascoln98

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba sitede yeniyim ama sorunu çözemedim bu yüzden bu siteye başvurdum.
Sorundan bahsetmek gerekirse i7 işlemci, GTX 970, 8 GB RAM hyper 212 soğutuculu z97-k anakartlı bir bilgisayarım var. Ağustoz ayının sonunda aldım.

Oyun oynarken veya normal internette dolaşırken ekran donuyor ve restart atmadan donma geçmiyor aynı zamanda donduğu anda birde cızırtı geliyor. 2 kere bilgisayarımı kuran bilgisayarcıma götürdüm birincide de SSD'nin doluluğu yüzünden dedi SSD boşalttm sorun 1 hafta içinde yeniden tekrarlandı.

2. götürmemde 2 kez format attı ve bütün taramaları yaptığını hiçbir sorunun gözükmediğini söylüyor. Gittim orada 4-5 saat kendim oynayarak denedim sorun yok.

Eve geldim bütün oyunlarımı indirdim, gece oynamaya başladım 1 kere yine aynı sorun oldu. Bu sabah kalktım ve bir kere daha oldu. Bilgisayarcım bile sorunu çözemiyor. Ne ile ilgili olabilir bu sorun ? 5000 TL'ye kurdum bilgisayarı ve halen daha tadına varamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı kullandığınız prizde herhangi bir sorun mevcut mu ve topraklama var mı? Çünkü bilgisayarcıda çalışıyorsa, sizde çalışmıyorsa elektrik hattında bir sıkıntı olabilir.

Bilgisayarı kullandığınız prizde herhangi bir sorun mevcut mu ve topraklama var mı? Çünkü bilgisayarcıda çalışıyorsa, sizde çalışmıyorsa elektrik hattında bir sıkıntı olabilir.

Sorun çözülmüştür kullandığım Razer Imperator mouse'un içinde virüs bulunmaktaydı o yüzden takılıyordu mouse değiştim ve sorun gitti aynı sorunu yaşayanlara aygıtlarını değiştirmeyi denemelerini tavsiye ediyorum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı