i7 iMac vs Xeon Mac Pro

İki model de güzel ancak internette de araştırırsanız iMac 5K versiyonu Mac Pro'dan daha kısa sürede işini bitirebiliyor. Özellikle Final Cut programında fark ediliyor. Ancak uzun kullanımda sıcaklık 100 dereceye fırlayabiliyor. Yani iki modelin birbirine göre artısı eksisi mevcut.
Hackintosh olayına gelince uğraşmak istiyorsanız bence mantıklı bir seçim yine sizin kararınız. Ayrıca Mac haricindeki bilgisayarlara DVD'den direk OS X kurulumu yapılamaz. Zaten böyle birşey olsa Hackintosh'tan bahsedilemez.

İki model de güzel ancak internette de araştırırsanız iMac 5K versiyonu Mac Pro'dan daha kısa sürede işini bitirebiliyor. Özellikle Final Cut programında fark ediliyor. Ancak uzun kullanımda sıcaklık 100 dereceye fırlayabiliyor. Yani iki modelin birbirine göre artısı eksisi mevcut.
Hackintosh olayına gelince uğraşmak istiyorsanız bence mantıklı bir seçim yine sizin kararınız. Ayrıca Mac haricindeki bilgisayarlara DVD'den direk OS X kurulumu yapılamaz. Zaten böyle birşey olsa Hackintosh'tan bahsedilemez.
Bana da iMac mantıklı geliyor. 100 derecede buhar oluruz ya:) ben macbook pro ile render alırken de çok ısınıyordu doğal olarak ama iMac ilk kez kullanıcam ve pişman olmak istemiyorum. Az para değil çünkü. Teşekkürler

Windows ve PC ile çok sıkıntı çektim. İşi gücü bırakıp sürekli bir error ile uğraşıyordum. Apple'daki stabiliteye çok alıştım. Yoksa pc toplamak isterdim. bir de şimdi yeni modeller çıkacak dedikoduları var Ekim ayında. İyicene kafam karışık.
Haklısın dostum Apple'a alıştıktan sonra Windows olmuyor. Ben de iMac 21.5 düşünüyorum (iMac MK142TU/A Nasıldır?).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı