i7 iMac vs Xeon Mac Pro

burhanaksendir

Kilopat
Daha fazla  
Yoğunlukla After Effects ve Final Cut 4K video düzenleme işleri için Mac seçiminde kararsız kaldım. Özellikle Mac kullanan tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

Seçtiğim donanımlar şu ikisi:

1. Model - iMac - FİYAT: 14.479,00 TL

27 inç Retina 5K ekranlı iMac
  • 4.0 GHz dört çekirdekli Intel Core i7, 4.2 GHz’e kadar Turbo Boost
  • 32 GB 1867 MHz DDR3 SDRAM - 4 x 8 GB
  • 512 GB Flash Depolama
  • 4 GB video belleğine sahip AMD Radeon R9 M395X
2. Model - Mac Pro - Fiyat : 12.299,00 TL

3.7 GHz Dört Çekirdekli Intel Xeon E5 işlemci, 10 MB L3 cache ile
12 GB (3x4 GB) 1866 MHz DDR3 ECC
256 GB PCIe tabanlı flash depolama
Her biri 2 GB GDDR5 VRAM'e sahip çift AMD FirePro D300 GPU

1. Modelin artısı 5K bir ekranla gelmesi. Eksisi var mı bilemiyorum.
2. Modelin eksisi de, Ram az ve ekran yok. Ekstra 4K monitör almam gerekecek.
Ayrıca 2. Modelin artısı 2 ekran kartı ile geliyor ve sanki süper iş görür gibi ama emin değilim.

Bu tarz işlerde, Mac Pro ve iMac 5K kullananlar fikirlerini yazabilir mi?

Apple 5k ekran yok şu an. Mac pro iyi ama ekran için mesela Dell var çoook pahallı. Bu iMac iş görmez mi çok mı kötü

2. si renderlarda daha güçlü.
Anladım. Çok hissedilir bir derecede mi? Yoksa aslında iMac işime daha çok geliyor. Karar veremedim. mac pro alaam 5k ekranla birlikte 18.000 olacak rakam.
DELL UP2715K 27 5120 x 2880, 8ms IPS UltraSharp 5K Monitör, Fiyat: 7.378 TL

Apple düşük koyuyor incelik den vazgeçmediğinden ısınmalar doğal ama toplasan iyi olmaz mı?
Windows ve PC ile çok sıkıntı çektim. İşi gücü bırakıp sürekli bir error ile uğraşıyordum. Apple'daki stabiliteye çok alıştım. Yoksa pc toplamak isterdim. bir de şimdi yeni modeller çıkacak dedikoduları var Ekim ayında. İyicene kafam karışık.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı