i9 10850K sistem toplama

loki1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Yeni bir sistem toplamak istiyorum. Özellikleri aşağıda belirttim +/eksileri belirtip var ise sizden önerilerinizi bekliyorum. Ek olarak bilmediğim bazı özellikler olacak bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Kullanım alanı sadece oyundur ve vakit geçirdiğim neredeyse tek oyun Call of Duty Warzone' dur.

Not 1 - FPS'i tamamen 240'lara sabitlemek istiyorum. İleride 240Hz monitöre geçilecektir. 2 k da 240 FPS alınamayacağı için Full HD'de ise 240 FPS'den yukarı olacak istediğim de bu.

Not: 2 - AMD serisini bekliyordum ancak Warzone'daki aşırı FPS düşüklüğü sebebiyle AMD'den vazgeçtim.

ASUS ROG Maximus XII Hero (Wi-Fi) veya ASUS ROG STRIX Z490-E.
i9 10850K 3.60GHz.
G.Skill Trident Z Neo RGB 32 GB 2x16 DDR4 CL16.
Samsung Evo Plus NVMe M.2 2280 SSD 1 TB.
MSI RTX 3080 Gaming X Trio.

Seasonic X-850 80Plus Gold 850W ( kullanıyorum)
ASUS VG278QR 165Hz (kullanıyorum)
H100I V2 ( kullanıyorum )
Corsair Crystal 570 X ( kullanıyorum)
Samsung SSD 850 Evo 500GB (kullanıyorum)

2 önemli sorum var.

* ASUS ROG Maximus XII Hero'da optimem III, ASUS ROG STRIX Z490-E de optimem II.
Teknolojisi var bu teknolojiden yararlanmak için slotların tamamını mı doldurmak gerekiyor. Ve bu teknoloji tam olarak nedir?

* Şu anda kullandığım Creative Sound Blaster Z model harici ses kartım var. SteelSeries Arctis Pro Wireless ile optic kablo üzerinden bağlanıyorum.

ASUS ROG Maximus XII Hero kartında ES9023P dijital-analog dönüştürücü yongası var kullandığım ses kartı mı yoksa Maximus kartında ki ses yongası mı daha iyidir. Ses benim için önemli.
up

Son düzenleme:

Geri
Yukarı