i9-10900K ES ilanı dolandırıcı mı?

Merhabalar, iyi sosyaller!

Bu ilanı gördüm fiyatı aşırı uygun. Ayrıca i9-10900K değil i9-10900K ES yazıyor. ES ne oluyor? Satıcı GeT açarsa almalı mıyım?

Bu gerçek 10900K ise kapın bence 😳, performansı düşükse de o performansı veren diğer işlemcilerle kıyaslayın, yine ucuzsa yine alın.

ES'in açılımı Engineering Sample. Bu işlemcilerle anakart desteklemese bile OC yapılabiliyordu diye hatırlıyorum. Forumda B460 anakartla yapan birisi vardı.
Yapıldı hatta dün @RevDeisDou @AirLife 106000K ES + B460 ile RAM'lerin değerlerini iyice ayarlandı işlemci için de daha sonra tekrar bakacaklar.

Es'in açılımı engineering sample. Bu işlemcilerle anakart desteklemese bile OC yapılabiliyordu diye hatırlıyorum. Forumda B460 anakartla yapan birisi vardı.

Evet Intel'in programı üzerinden o.c yapılabiliyor B460 anakart ile birlikte. @AirLife 10600k es işlemcisine B460 anakart ile o.c yapmıştı.

Tabi bu ürünün 10700k ile aynı değerleri sunması ayrı bir değişiklik.

Windows ücretsiz kullanılabiliyor, bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca ne alakası var anlayamadım?
Burası Türkiye diyorum kısacası. Herhangi bir resmi kurumda sayısız korsan uygulama görebilirsin. Adını vermeyeyim, eski üniversitem edu uzantılı resmi web sitesinde office+crack vb. Crackli program yayınlıyor. SE satışı illegal değil, olsaydı bile herhangi bir sorun olmazdı.

Evet Intel'in programı üzerinden o.c yapılabiliyor B460 anakart ile birlikte. @AirLife 10600k es işlemcisine B460 anakart ile o.c yapmıştı.

Tabi bu ürünün 10700k ile aynı değerleri sunması ayrı bir değişiklik.

Bildiğim kadarıyla bunlar normal işlemcilerin stock frekansından çok daha düşük frekansta olduğundan ve testi de öyle yaptığından öyle. All Core 5.2-5.3'e çıksa all Core 5.2-5.3 10900K performansı alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı