i9 10900K RTX 3070 sisteme güncel macOS kurulur mu?

Bu imaj. Bunu indirip BalenaEtcher yardımıyla en az 16 GB bir USB belleğe bu imajı yazdır. EFI'yi düzenleyip atarım denersiniz.
Şu linkte bir ventura buldum sanırım daha güncel olanı. Bu da olur değil mi?
Link: Olarila Vanilla Images - macOS Installer

Bu sitenin imajlarını kullanmanızı öneririm. O da olur ama ikisi de Ventura. Mesela bizdeki 13.2.1, oradaki 13.3.1. Tam bilmiyorum oradakini sadece örnek. Ufak ufak yenilikler var çok bir farkı yok.

Kurulum sonrası tanıtılır. Çok kafaya takmayın. Sadece sorunsuz boot edin yeterli. Google'a işlemcinizin modelini + "hackintosh efi" yazarak hazır EFI'leri deneyin ilk olarak. GitHub sitesinde hazır EFI'ler mevcut.

Kurulum sonrası tanıtılır. Çok kafaya takmayın. Sadece sorunsuz boot edin yeterli. Google'a işlemcinizin modelini + "hackintosh efi" yazarak hazır EFI'leri deneyin ilk olarak. GitHub sitesinde hazır EFI'ler mevcut.
Tamamdır. Bundan sonrasını senin verdiğin Recep Baltaş'ın hazxırladığı konuıdan devam ederim. Takıldığım soruları o konuya yazarım. Teşekkürler.

Eğer temelli macOS kullanmak istiyorsan ekran kartını AMD RX 6*** ile değiştirebilirsin. Ama harici ekran kartını kullanmadan dahili ekran kartıyla da Ventura kurabilirsin. O konuya yazmayın. Aldığınız hata yeni bir konu açın.

Eğer temelli macOS kullanmak istiyorsan ekran kartını AMD RX 6*** ile değiştirebilirsin. Ama harici ekran kartını kullanmadan dahili ekran kartıyla da Ventura kurabilirsin. O konuya yazmayın. Aldığınız hata yeni bir konu açın.
Dahili işlemci ekran kartını kullanacam mecburen. Ama kafa takılan şudur; Ventura kurulumu yaptığımda direk görüntüyü işlemciden mi verecek? Eğer öyleyse ana kartta dahili hdmi çıkışı mı olması gerek, son olarak diyelim ki Resident Evil Village oyununu açtım. İşlemcinin ekran kartı bu oyun için yeterli olacak mı?

RX 6***? Navi 22'nin uyumsuz olduğunu hatırlatırım. Böyle bir hata yapmasın konu sahibi. Tabii, hepsi uyumsuz değil Navi 22 hariç. Sadece Navi 22 uyumsuz değil bu arada. Kafa karıştırıcı bir şey söylediysem şuraya bir bak konu sahibi.

RX 6***? Navi 22'nin uyumsuz olduğunu hatırlatırım. Böyle bir hata yapmasın konu sahibi.
Evet hocam? En güncel AMD kartlarını söyler misin? RX6600, RX6800 ve RX6900 serileri dışında en güncel başka uyumlu kart yok. Hata yaptırmam merak etmeyin.

Dahili işlemci ekran kartını kullanacam mecburen. Ama kafa takılan şudur; Ventura kurulumu yaptığımda direk görüntüyü işlemciden mi verecek? Eğer öyleyse ana kartta dahili hdmi çıkışı mı olması gerek, son olarak diyelim ki Resident Evil Village oyununu açtım. İşlemcinin ekran kartı bu oyun için yeterli olacak mı?
Bunun için test videolarını izleyin ama sanmıyorum pek. Evet anakarttan almanız gerekecek. DP ya da HDMI olabilir anakart üzerinde.

Evet hocam? En güncel AMD kartlarını söyler misin? RX6600, RX6800 ve RX6900 serileri dışında en güncel başka uyumlu kart yok. Hata yaptırmam merak etmeyin.
Ben o'nu demiyorum. RX 6*** ile değiştirebilirsiniz dediniz. RX 6700 Navi 22 olduğu için uyumsuz mesela. Bu kartta RX 6*** oluyor o yüzden.

Geri
Yukarı