i9-11900K için FurMark testinde 91 derece fazla mıdır?

CathedralDogs

Decapat
Merhaba, iyi Sosyaller. FurMark ile işlemciyi stres testine soktuğum zaman kısa bir sürede 91 dereceyi gördüm. Sizce de çok fazla değil mi? Sıvı soğutmada kullanıyorum.
  • İşlemci: Intel i9 11900K
  • Sıvı soğutma: MSI MAG coreluqid 360r V2

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel'in sobadan farksız çalışan o işlemcisine sahipsiniz maalesef, o sıvı soğutucu da o kadar iyi değil diye biliyorum. Bana değerler normal geldi bu durumda.

Hocam bu biraz detaylı bir konu. Kasa modeliniz, fan modeliniz, kasayı nerede konumlandırdığınız, fan sayısı, fan yönü, kullandığınız macun, radyatörün konumu vs. hepsini bilmek lazım.
Hocam şahsen ben radyatörün konumundan şüpheleniyorum. Sıvı soğutmanın üç tane fanı var, kasa içine değil de. Temperli cama doğru veriyor. Doğru mu sizce bu?

Sıvı soğutmanın üç tane fanı var, kasa içine değil de. Temperli cama doğru veriyor. Doğru mu sizce bu?
Önü açık mı peki, dışardan rahat yeni hava çekebiliyor mu? Kasa içinden temperli cama mı üflüyor havayı? Öyleyse korkunç, aynı sıcak hava döner döner durur kasa içinde, fırın olur. Kasa modeli ne?

Hocam şahsen ben radyatörün konumundan şüpheleniyorum. Sıvı soğutmanın üç tane fanı var, kasa içine değil de. Temperli cama doğru veriyor. Doğru mu sizce bu?
Yanlış hocam. Zaten kasanızın önünde hava girişi yok anladığım kadarıyla. Bu bile 5 hatta belki 10 derece bile sıcaklık farkı oluşturabiliyor. Radyatörü kasanın önünde kullanıyorsanız eğer, fanların havayı dışardan içeri verecek şekilde konumlanması gerek. Üst ve egzoz fanlar ise havayı içerden dışarı atacak şekilde konumlanmalı. Zamanında 11700F ve 240 mm sıvı soğutmalı sistemim vardı. Sıcaklık konusuna bayağı takıntılıydım ve bu konuları enine boyuna araştırıp test ettim. 11700F + Yarı mesh kasa ile prime95'te maksimum 52 derece sıcaklık alıyordum.

Yanlış hocam. Zaten kasanızın önünde hava girişi yok anladığım kadarıyla. Bu bile 5 hatta belki 10 derece bile sıcaklık farkı oluşturabiliyor. Radyatörü kasanın önünde kullanıyorsanız eğer, fanların havayı dışardan içeri verecek şekilde konumlanması gerek. Üst ve egzoz fanlar ise havayı içerden dışarı atacak şekilde konumlanmalı. Zamanında 11700F ve 240 mm sıvı soğutmalı sistemim vardı. Sıcaklık konusuna bayağı takıntılıydım ve bu konuları enine boyuna araştırıp test ettim. 11700F + Yarı mesh kasa ile prime95'te maksimum 52 derece sıcaklık alıyordum.
Havayı içeriden dışarı atacak şekilde derken hocam, anlamadım? Resim falan var mıdır acaba ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı