Çözüldü i9 11900K, RTX 3080 Ti sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yasin gökalp

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
13900kf
Z790 carbon wifi
32 gb cl 32 6400 mhz
Pg269qnr 360 hz
Meslek
fabrika amele
Яндекс = minidump.
Bazen saatlerce oyun oynamama rahmet res atmıyor, bazen oyunun ortasında atıyor. Bazen Google Chrome'de gezerken yeniden başlatıyor. Neredeyse bütün stres testlerin hiçbirinde bir sorun bulamadım. Hepsi en az 45 dk testte durdu ama yok, res atmıyor. BIOS dahil bütün sürücüler güncelledim. RAM'leri tek tek çalıştırdım. BIOS pilini söküp taktım. Ekran kartını söktüm, denedim ama bulamıyorum. Defalarca Windows 10, Windows 11 formatladım. Temiz kurulum yaptım. Yok. En son kafayı yedim.

OC yapılmadı, madencilik yapılmadı, sadece oyun amaçlı. Başka monitörle denedim gene aynı. DisplayPort, HDMI kablo aynı sorun var. Kabloları da degiştirdim, Paugge... Gene olmadı.

Not MSI myst Lite sadece ekran akrtını ve RAM'lerı goruyor anakart dahil başka görmüyor.
Not mouse takılıyor kasadan biraz daha yüksek seste fan sesi geliyor, bazen no sinyal deyip yeniden başlatıyor.

Intel i9 11900K.
MSI RTX 3080 Ti Suprim X
Corsair RM1000X.
Kioxia Exceria Plus G2 1TB.
G.Skill 32 GB 3600 MHz.
MSI Z590 Gaming Carbon Wi-Fi
Cooler Master ML360R.
Cooler Master Master Case H500M.

Çözüm
Maalesef şu an için bulamam. Mail atıp degişim isteyecegim.

Bu sağlam PSU ile test edilmiş halinde alınan hata mı?
Ekran kartın arızalı. Dosyaları gönder ve değişim yapsınlar.

Garantiten geldi termal macun yenilenmiş sorun çözüldü keşke ilk gönderdiğimde yapsalardı. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
evet pro 64 bit

En sonki mdp. Lütfen ayrdım edin.https://disk.yandex.com.tr/d/Lo5P7_EOgFiPgQ

memtest86 yaptım 0 hata cıktı

GPU'da sorun var. Dönüştürücü vs kullanmıyorsan iade et ve değişim yaptır.

Güncel driver denediniz.
Eski driver denediniz.
Windows Update yoluyla yüklenmesini denediniz.
Dump dosyalarınızda VIDEO_TDR_FAILURE (116) dışında almamışsınız. Aldıysanız atın.
Temiz Windows kurulumu denediniz.

Bu işlemlerin hepsini yaptınız. Ancak hala devam ediyorsa ekran kartınızla ilgili bir problem olabilir. Garantisi devam ediyorsa gönderin. Devam etmiyorsa yine MSI'ya gönderin. Arızası varsa dönerler. Ondan önce tabi ki geri dönüş bekleyebilirsiniz.

Son düzenleme:

Kabul etmek istemiyorsunuz sanırım. Zira gereken cevaplar verildi zaten. Claus tarafından da benim tarafımdan da. GPU yani ekran kartı dediğimiz parça sizde arızalı. Garantisi varsa yollayın. Yoksa firmaya tamir edilmesi için gönderin. Yapabileceğiniz bir şey yok. Sorununuz yazılım kaynaklı olsa çözerdik. Donanım arızanız var. Donanım arızaları idare edilecek şekle sokulmaz. Geçici çözümler alınamaz. Mecburen ya tamir. Ya garanti. Ayrıca yeni dump dosyalarınızı inceleyip söyledim bunları. Hiçbir fark yok. GPU'nuz arızalı görünüyor.

GPU'da sorun var. Dönüştürücü vs kullanmıyorsan iade et ve değişim yaptır.

Evet. Siz direkt değişim isteyin. Diğer türlü sorun çözülmeyecek çünkü. Hatalarınız bundan dolayı.

Crack yüzüneden olmaz. İstersen PSU'da kontrol ettirebilirsin ama en önemli sorun GPU.
Size ilk mesajımda defalarca söylemiştim zaten. Boşa yeni dosyalar göndermeyin.

Size ilk mesajımda defalarca söylemiştim zaten. Boşa yeni dosyalar göndermeyin.
Gönderdim garantiye

Kabul etmek istemiyorsunuz sanırım. Zira gereken cevaplar verildi zaten. Claus tarafından da benim tarafımdan da. GPU yani ekran kartı dediğimiz parça sizde arızalı. Garantisi varsa yollayın. Yoksa firmaya tamir edilmesi için gönderin. Yapabileceğiniz bir şey yok. Sorununuz yazılım kaynaklı olsa çözerdik. Donanım arızanız var. Donanım arızaları idare edilecek şekle sokulmaz. Geçici çözümler alınamaz. Mecburen ya tamir. Ya garanti. Ayrıca yeni dump dosyalarınızı inceleyip söyledim bunları. Hiçbir fark yok. GPU'nuz arızalı görünüyor.
Gönderdim garantiye

Tamamdır. Değişim olacak ve sorun çözülecek :)
Son durumu bildirirsiniz.

Umarım. Sizin mesajınzı gördükten sonra umutlandım bekiyorum sabırla daha önce başıma gelmedi o yüzden tedirginim ve benim için ulaşması tekrar zor ve benim adıma olumlu yanıtlanır 27.01.23 saat 11 de teslim edildi İtopya'ya. Bana yardımınız için çok teşekkürler Technopat ailesi ve moderatörlerim. ♥

Rica ederim. Şimdi ya da sizin sistem değiştikten sonra çözüldü işaretleyin diğer kullanıcılar açısından :)

Sayın moderatörüm ekran kartı 20 gün sonra garantiden geldi ve hiç bir sorun yok dendi bende psu dan şüpelenmey başladım buda test resimleri

Dosya Ekleri

• da.jpg
    da.jpg
    115,9 KB · Görüntüleme: 9
  • WhatsApp Görsel 2023-02-11 saat 21.36.05.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-02-11 saat 21.36.05.jpg
    158,3 KB · Görüntüleme: 12
  • s.jpg
    s.jpg
    218,5 KB · Görüntüleme: 9

Yeni konular

Geri