Çözüldü i9 11900K, RTX 3080 Ti sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yasin gökalp

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
13900kf
Z790 carbon wifi
32 gb cl 32 6400 mhz
Pg269qnr 360 hz
Meslek
fabrika amele
Яндекс = minidump.
Bazen saatlerce oyun oynamama rahmet res atmıyor, bazen oyunun ortasında atıyor. Bazen Google Chrome'de gezerken yeniden başlatıyor. Neredeyse bütün stres testlerin hiçbirinde bir sorun bulamadım. Hepsi en az 45 dk testte durdu ama yok, res atmıyor. BIOS dahil bütün sürücüler güncelledim. RAM'leri tek tek çalıştırdım. BIOS pilini söküp taktım. Ekran kartını söktüm, denedim ama bulamıyorum. Defalarca Windows 10, Windows 11 formatladım. Temiz kurulum yaptım. Yok. En son kafayı yedim.

OC yapılmadı, madencilik yapılmadı, sadece oyun amaçlı. Başka monitörle denedim gene aynı. DisplayPort, HDMI kablo aynı sorun var. Kabloları da degiştirdim, Paugge... Gene olmadı.

Not MSI myst Lite sadece ekran akrtını ve RAM'lerı goruyor anakart dahil başka görmüyor.
Not mouse takılıyor kasadan biraz daha yüksek seste fan sesi geliyor, bazen no sinyal deyip yeniden başlatıyor.

Intel i9 11900K.
MSI RTX 3080 Ti Suprim X
Corsair RM1000X.
Kioxia Exceria Plus G2 1TB.
G.Skill 32 GB 3600 MHz.
MSI Z590 Gaming Carbon Wi-Fi
Cooler Master ML360R.
Cooler Master Master Case H500M.

Çözüm
Maalesef şu an için bulamam. Mail atıp degişim isteyecegim.

Bu sağlam PSU ile test edilmiş halinde alınan hata mı?
Ekran kartın arızalı. Dosyaları gönder ve değişim yapsınlar.

Garantiten geldi termal macun yenilenmiş sorun çözüldü keşke ilk gönderdiğimde yapsalardı. Yardımlarınız için çok teşekkürler.
Merhabalar driverlarınızı vereceğim linkten indirip yükleyin. Lütfen
Windows 10 seçip driver kısmına geçirin.

Intel WIFI Driver
Intel Chipset Drivers
BlueTooth Driver
Intel Network Drivers
Intel Management Engine Driver

Bu 5 driver sitesinden indirip kurun. Diğerlerini kurmayın.

Ardından sorununuzun kaynağı Nvidia driverı görünüyor. VIDEO_TDR_FAILURE (116) ve nvlddmkm.sys bu hata kodunu almışsınız her 2 dump dosyanızda da.

Bazen en güncel driverlar sıkıntı çıkarabiliyor ama siz eski driverı bilmeden kurmuş olabilirsiniz. Lütfen rehberi takip edin.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.
Bu işleminiz bittikten sonra bilgisayarı açın

Bu programı kurun. Sistemi yeniden başlatıp ikonuna çift tıklayın. Tarayıcı açılacak ve driverlarınızı kontrol edecektir. Güncel olmayanlar için download all sonrasında install all yaparak indirme ve kurulum sağlayın. Hepsi kurulana kadar sistemi yeniden başlatmayın. Kurulunca manuel olarak başlatın.

Bütün işlemleriniz bittiğinde hala sorunu yaşamaya devam ediyorsanız yine DDU ile grafik sürücünüzü kaldırın. Ardından kurmayın. Windows Update kendi istediği driver sürümünü kursun. O şekilde kullanın. Sorun devam ediyorsa dönüş yaparsınız.

Merhaba driverlarınızı vereceğim linkten indirip yükleyin. Lütfen.

Intel Wi-Fi driver.
Intel chipset drivers.
Bluetooth driver.
Intel network drivers.
Intel management Engine driver.

Ardından sorununuzun kaynağı NVIDIA driverı görünüyor. VIDEO_TDR_FAILURE (116) ve nvlddmkm.sys bu hata kodunu almışsınız her 2 dump dosyanızda da.

Bazen en güncel driverlar sıkıntı çıkarabiliyor ama siz eski driverı bilmeden kurmuş olabilirsiniz. Lütfen rehberi takip edin.

- NVIDIA sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü Game Ready olanı indirin. NVIDIA eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod F kaçtaysa o tuşa basın.
Bu işleminiz bittikten sonra bilgisayarı açın.

Bu programı kurun. Sistemi yeniden başlatıp ikonuna çift tıklayın. Tarayıcı açılacak ve driverlarınızı kontrol edecektir. Güncel olmayanlar için download all sonrasında install all yaparak indirme ve kurulum sağlayın. Hepsi kurulana kadar sistemi yeniden başlatmayın. Kurulunca manuel olarak başlatın.

Bütün işlemleriniz bittiğinde hala sorunu yaşamaya devam ediyorsanız yine DDU ile grafik sürücünüzü kaldırın. Ardından kurmayın. Windows Update kendi istediği driver sürümünü kursun. O şekilde kullanın. Sorun devam ediyorsa dönüş yaparsınız.

Dönüs yapacagim teşekkürler.

Merhaba driverlarınızı vereceğim linkten indirip yükleyin. Lütfen.

Intel Wi-Fi driver.
Intel chipset drivers.
Bluetooth driver.
Intel network drivers.
Intel management Engine driver.

Ardından sorununuzun kaynağı NVIDIA driverı görünüyor. VIDEO_TDR_FAILURE (116) ve nvlddmkm.sys bu hata kodunu almışsınız her 2 dump dosyanızda da.

- NVIDIA sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü Game Ready olanı indirin. NVIDIA eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod F kaçtaysa o tuşa basın.
Bu işleminiz bittikten sonra bilgisayarı açın.

Maalesef gene oldu dediklerinizi tek tek yaptım Windows Update NVIDIA 516.94 sürümü kurdu chipset sürücüsünü kurdum 10 saniye sonra res attı ardından ortalama 4 ila 10 dk arası yeniden başlatıyor komle format attım temiz kurulum ile dediklerinizi tek tek tekrar yaptım res atmaya devam ediyor yardımlarınızı bekliyorum tüm teklonojik bilgim Technopat ailesi sayesinde Recep Baltaş ve Ali Güngör 2015'ten beri YouTube takipteyim.

Son düzenleme:
Güncel driver denediniz.
Eski driver denediniz.
Windows Update yoluyla yüklenmesini denediniz.
Dump dosyalarınızda VIDEO_TDR_FAILURE (116) dışında almamışsınız. Aldıysanız atın.
Temiz Windows kurulumu denediniz.

Bu işlemlerin hepsini yaptınız. Ancak hala devam ediyorsa ekran kartınızla ilgili bir problem olabilir. Garantisi devam ediyorsa gönderin. Devam etmiyorsa yine MSI'ya gönderin. Arızası varsa dönerler. Ondan önce tabi ki geri dönüş bekleyebilirsiniz.

formattan sonraki Yeni klasör1.rar

Güncel driver denediniz.
Eski driver denediniz.
Windows Update yoluyla yüklenmesini denediniz.
Dump dosyalarınızda VIDEO_TDR_FAILURE (116) dışında almamışsınız. Aldıysanız atın.
Temiz Windows kurulumu denediniz.

Bu işlemlerin hepsini yaptınız. Ancak hala devam ediyorsa ekran kartınızla ilgili bir problem olabilir. Garantisi devam ediyorsa gönderin. Devam etmiyorsa yine MSI'ya gönderin. Arızası varsa dönerler. Ondan önce tabi ki geri dönüş bekleyebilirsiniz.

Evet. Siz direkt değişim isteyin. Diğer türlü sorun çözülmeyecek çünkü. Hatalarınız bundan dolayı.

Güç kaynagi veya başka bor şey degildir umarım kesin emin misiniz FurMark son sürumde 40 dk oldu kapanma yok boşta çalısirken yeniden başlatıyor ekran donma yapıyor mouse takıliyor CS:GO'da bazen 1 saat bazen 10 dk sonra yeniden başlatıyor crakli yazılim kullanıyorum o yapabilir mi?

Geri
Yukarı