i9-12900K RTX 3090 Ti sistem bir anda görüntü gitti ve gelmiyor

Ayazoglu

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair domınator Platinum RGB 64 GB RAM
SSD veya HDD modeli
Crucial P5 Plus 1TB Solid state sürücü (PCI-e 4.0,
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 3090 Ti Suprim X 24 GB GDDR6X ekra
Anakart
MSI - Pro Z690-A Wi-Fi socket DDR5 LGA 1700 USB 3.
İşlemci
Intel Core i9-12900K 16 (8p+8e) cores up to 5.2 GH
(EVGA supernova 1200 P2 80+ Platinum, 1200W Power Supply.)

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarı alalı 3-4 gün oldu. Bilgisayar 4 5 saat açık kaldıktan sonra bir anda görüntü gitti. Ben uzun süre hareket ettirmediğim için uykuya aldı sandım. Fakat 2 saat sonra açmaya çalışınca ne bilgisayar açılıyor, ne görüntü geliyor. İlk açmaya kalktığımda bir saniyeliğine fan hareket eder gibi olup duruyor. RAM'lerde ışık var ama başka bir hareket yok. Anakarta kadar tek tek söktük işlemci dahil, sadece Supply ve anakart kaldı Supply de kasa fanı gibi bir saniyeliğine döner gibi olup tekrar duruyor. Her iki ürünü de yurt dışından aldım. Sizce sorun nedir ve ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Anakartta kisa devre icin koruma var. Anakart kisa devre algiladiginda kendinisini korumak icin guc kesiyordur. Psu saglam ise eger anakart uzerinden parca parca sokun sorunlu olan parcayi sokunca muhtemelen pc calisacaktir. Goruntu gelmesede anakart calisir. Diskler fan portlarindaki fanlar ramler ekran karti her sey olabilir. Anakartin kendisinde de olabilir. Adim adim sokup deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı