i9 12900K sistemde ekrana görüntü gelmiyor

yusaaydn

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bunun üzerine 2 konu daha açtım fakat çözüme ulaşadım
Bilgisayarımdan görüntü gelmiyordu her şeyi denememe rağmen. Anakart aldım RAM aldım işlemci aldım PSU'ya kadar aldım hala aynı görüntü gelmiyor kafayı yemek üzereyim.
RAM'leri değiştirdim. Ekran kartı takmadan işlemciden görüntü almaya çalıştım. Sadece 1-2 kere AMI BIOS ekranı geldi görüntü alabildim ve ondan sonra kesinlikle görüntü gelmedi. Resmen yeni bilgisayar topladım ama görüntü alamıyorum.
Anakart Z790-P Wi-Fi DDR5.
İşlemci i9 12900K.
RAM 5200 MHz Corsair 16x2.
Ekran kartı RTX 3080

İşlemci ile LGA arasında tam kontakt olmayabilir. Eşit bir şekilde kontakt ettiğinden emin ol. 1-2 tane pin temas etmiyorsa böyle problemler yaşanabiliyor. İşlemciyi soketten çıkartıp tekrar monte etmeyi dene.

İşlemci ile LGA arasında tam kontakt olmayabilir. Eşit bir şekilde kontakt ettiğinden emin ol. 1-2 tane pin temas etmiyorsa böyle problemler yaşanabiliyor. İşlemciyi soketten çıkartıp tekrar monte etmeyi dene.

İşlemci PIN'i ile alakalı olmama durumu olabilir mi? Çok özenli bir şekilde taktım her şey cuk oturdu diyebilirim. Pinler tam oturmadığında komple görüntü gelmiyor diye biliyorum.

İşlemci PIN'i ile alakalı olmama durumu olabilir mi? Çok özenli bir şekilde taktım her şey cuk oturdu diyebilirim. Pinler tam oturmadığında komple görüntü gelmiyor diye biliyorum.
Hayır görüntü gelebiliyor. Zaten 12 ve 13.nesil'de kontakt problemi var genel olarak. IHS'e eşit bir baskı uygulamıyor baskı kolu. Tekrardan monte etmeyi dene işlemciyi.

Şu an tek RAM ile açabildim PC'yi. SSD girişimide yaptım önümde Windows. Fakat 2. RAM'ı takınca işler değişiyor.

Su an PC'yi açtım oradan yaziyorum. Tek RAM ile mi idare edecegim? 2 RAM takinca bilgisayarim acilmiyor denemedigim slot kalmadi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı