i9 13900F ve RTX 4070 Ti hazır sistem alınır mı?

4 slot RAM kullanınca 4 kanaldan RAM kullanmış olmuyoruz bildiğim kadarıyla. Yine 2 kanal şeklinde işlem görüyor. Ben olsam 16×2 veya çok RAM lazımsa 32×2 seçerdim.

İşlemcinin 14700k olması mantıklı olabilir. i9'a yaklaştı 14'üncü nesilde i7'ler.

Ekran kartı olarak da Ventus almak istemezdim. Ventus, MSI'nin alt seviye kart modelleri oluyor. Soğutma, tasarım, sessizlik konusunda pek tatmin edici olmuyor bildiğim kadarıyla. Rog, Tuf, Gaming X, I game, Ichill, Suprim X almak daha iyi olabilir. Ve tabi alınabilirse 4080 alınır.

Intel-Samsung-NVIDIA yapacağız diye saçmalamışlar. Ventus'ları anlatmaya gerek yok galiba. Bütçe nedir?
İşlemcinin 14700k olması mantıklı olabilir. i9'a yaklaştı 14'üncü nesilde i7'ler.
14.nesilden haberin var mı? Mimari, silikon neredeyse hiçbir fark yok. Yazılım cart curt ile üstünü kapatmaya çalışıyorlar yaptıkları rezilliğin. Bazı Youtuber'larda devrimsel bir şey sanıyor 14.nesildeki yazılımları.

Intel-Samsung-NVIDIA yapacağız diye saçmalamışlar. Ventus'ları anlatmaya gerek yok galiba. Bütçe nedir?

14.nesilden haberin var mı? Mimari, silikon neredeyse hiçbir fark yok. Yazılım cart curt ile üstünü kapatmaya çalışıyorlar yaptıkları rezilliğin. Bazı Youtuber'larda devrimsel bir şey sanıyor 14.nesildeki yazılımları.
Sadece i7'de iyi iş çıkartmışlar deniyor. Diğerlerinde zaten fark yok sayılır.

Sadece i7'de iyi iş çıkartmışlar deniyor. Diğerlerinde zaten fark yok sayılır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bayağı iyi iş. (!)

Parçaları teker teker almaktansa hazır sistem fiyat açısından daha mantıklı.

İçerdiği bileşenler.
ASUS Prime Z790-P D5.
Intel Core i9 13900F.
Arctic Liquid Freezer II 360mm.
Corsair v. ( 6000 MHz ) 4× 16 GB RAM.
MSI Ventus 2X RTX 4070 Ti.
Samsung 980 Pro 1 TB.
Be Quiet BN285 1000 watt 80 Plus Gold.
Deep cool matrexx 70 add-RGB 3F.

Sadece oyun için kullanacağım.

Sizce alınır mı?

Al bence ama alacaksan ekran kartını satıp 4090 gibi bir şeye yükseltebilirsin.
Yaniii... Çok fazla bütçen varsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bayağı iyi iş. (!)
Videodaki tesstte de görünüyor. i9'a yakın bir işlemci 14700K. Yükseltme yapmıyor ki ayrıca sıfırsan sistem topluyor. 14700K da alınır bu durumda. Ha bana kalsa AM5 toplarım, daha uzun ömürlü olur. Ama Intel için 14700K gayet alınır sıfırdan toplanıyorsa.

Videodaki tesstte de görünüyor. i9'a yakın bir işlemci 14700K. Yükseltme yapmıyor ki ayrıca sıfırsan sistem topluyor. 14700K da alınır bu durumda. Ha bana kalsa AM5 toplarım, daha uzun ömürlü olur. Ama Intel için 14700K gayet alınır sıfırdan toplanıyorsa.
Silikon aynı, mimari aynı. Niye alınsın kardeşim bu işlemci? Önceki nesilin allanmış pullanmış hali. Git daha ucuza 13.nesil al en azından.

Silikon aynı, mimari aynı. Niye alınsın kardeşim bu işlemci? Önceki nesilin allanmış pullanmış hali. Git daha ucuza 13.nesil al en azından.
Fiyata göre tabi. F/P olan alınır ama 14'üncü nesil i7 de emsallerinden farklı. Alınmaz değil.

Geri
Yukarı