i9 13900K sistem yükteyken kapanıyor

ArdaStrix

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
G.skill Trident Z5 32Gb 5600mhz Cl36
SSD veya HDD modeli
Fury Renegade 2 TB
Ekran kartı
Palit GameRock RTX 3090
Anakart
Rog Strix Z790F
İşlemci
13900K
Merhaba dostlar. Yıllardır beklediğim sistemimi sonunda topladım ama böyle bir sorun çıktı. MSI Afterburner yazılımı üzerinden ekran kartı gücünü %30-40 civarına çektiğimde sorun çözülüyor ama bu sefer de o kadar para verdiğim ekran kartının performansından mahrum kalıyorum.

Güç kaynağım:
ROG STRIX 750G 750W +80 Gold.
@deadfellow @kino

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşıma sordum. Güç kaynağı röle atıyor, çok yüksek ihtimal onda sorun var dedi. Ekran kartında sorun olmasından korkuyorum.

Ekran kartı 470 watt bile çekebiliyor. Ama işlemci oyunlarda %100 kullanılmaz ki. 100-150 watt anca çeker diye düşünüyorum. Cinebench'de 315 watt çekiyor.

Oyun yüklenirken çoğu zaman %100'e fırlıyor işlemciler. Oyun sırasında değil.

Merhaba dostlar. Yıllardır beklediğim sistemimi sonunda topladım ama böyle bir sorun çıktı. MSI Afterburner yazılımı üzerinden ekran kartı gücünü %30-40 civarına çektiğimde sorun çözülüyor ama bu sefer de o kadar para verdiğim ekran kartının performansından mahrum kalıyorum.

Güç kaynağım:
ROG STRIX 750G 750W +80 Gold.
@deadfellow @kino

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşıma sordum. Güç kaynağı röle atıyor, çok yüksek ihtimal onda sorun var dedi. Ekran kartında sorun olmasından korkuyorum.
Hayvan gibi bir işlemcin var ekran kartı kadar güç çeken.750W az o sisteme.

Oyun yüklenirken çoğu zaman %100'e fırlıyor işlemciler. Oyun sırasında değil.
Oyun yüklenirken ekran kartı da %0.

Dediğiniz gibi olmasını o kadar istiyorum ki. 🙁
Yeni bir güç kaynağı alırım sıkıntı değil ama sorun gpu'da ise yandım ben...
O PSU'nun her türlü sisteme yetmesi lazım. Ekran kartının garantisi yok mu?

PSU çok sınırda hocam. Sizin için hesaplama yaptım psu calculator. 774w tüketebiliyor tam yükte.

Yeni konular

Geri
Yukarı